21. aprīlī Lazdonas pamatskolas 1.-6. klases skolēni piedalījās Meža dienu pasākumā – sakopšanas talkā mežā.
Kopā ar "Latvijas valsts mežu" darbiniekiem izveidojusies sadarbība jau daudzu gadu garumā. Arī šopavasar Lazdonas pamatskolas skolēni salasīja sadzīves atkritumus gar ceļmalām Smeceres silā, sakopa VAS "Latvijas valsts meži" atpūtas vietu pie Vadzola ezera.
Par padarīto darbu priekā dalījās "Latvijas valsts mežu" Madonas iecirkņa vecākais mežkopis Vilnis Otvars: – Divus gadus talkas norisi patraucēja kovids, tagad atkal varam pulcēties. Lazdonas pamatskolas skolēni kopā ar skolotājām Ingu Ivanāni, Kristīni Mutori, Elvitu Melngaili čakli pastrādāja. Talkā piedalījās arī mežzinis Vilnis Trops, Arnis Rieksts, zemes īpašnieks Gundars Vāveriņš, vecākais meistars Alvis Greidiņš. Savācām 2,5 kubikmetrus atkritumu, tas ir mazāk nekā citus gadus. Laikam cilvēki ir kļuvuši apzinīgāki, tik daudz izgāztuvju mežā neveido. Taču joprojām daudz salasījām pudeļu, riepu, stikla, plastmasas atkritumu. Noslēgumā, kā ierasts, atpūtas vietā Vadzola ezera krastā cepām desiņas.
Skolotāja Inga Ivanāne minēja, ka talka mežā skolēniem reizē bija arī kā dabas mācībstunda, atpazīstot kokus, putnus, kaitēkļus, pat novērtējot retumu – silpurenes.
Tomēr arī mazliet skumji – šī bija beidzamā talka mežiniekiem kopā ar Lazdonas pamatskolas skolēniem, jo pieņemts lēmums par skolas slēgšanu.
Vilnis Otvars piebilda: – Nezinu, ko turpmāk aicināsim talkā. Cilvēkus, kuri uzturēsies Vadzola apkārtnē, aicinu būt apzinīgākiem, pacelt arī kādu nomestu papīru, pudeli un iemest atkritumu konteinerā. Tie gan piepildās ātri, jo atrodas gudrinieki, kas te iemet arī savā mājsaimniecībā nevajadzīgo. Ir gan izvietots plakāts ar aicinājumu "Ko atnesi, to aiznes!".
Talkas rīkotāji dalījās cerībā, ka vismaz Lazdonas pamatskolas skolēni, kas talkā sakopa mežu, atkritumus mežā neizmetīs.
03.05.2023.