— Kādas emocijas jums raisa 4. maijs — LR Neatkarības atjaunošanas diena?
Linards no Ošupes pagasta: – 4. maijs ir svētki, un tie, protams, raisa pozitīvas emocijas. Šajā dienā es došos uz Alūksni, kur kā zemessargs piedalīšos militārajā parādē un kur šogad notiks Brīvības svētki. Katrā ziņā šajā dienā nestrādāšu ikdienas darbus mājās, bet pavadīšu 4. maija svētku noskaņās.
Lubāniete Skaidrīte: – Emocijas ir pozitīvas, gaidām
4. maija svētkus. Varbūt arī laiks būs jauks. Atceros, kā pirms 33 gadiem tika pieņemta neatkarības deklarācija. Šogad gan 4. maijā dosimies ārpus Latvijas. Bērni mums lika sagatavot pases un vedīs mūs Zelta kāzu ceļojumā.
Madoniete Līga: – Ļoti labi atceros, cik liels pacēlums bija 1990. gada 4. maijā, kad tika pieņemta neatkarības deklarāciju, kā skatījāmies pa televizoru un gavilējām. Toreiz deputāti bija patrioti, bet kā būtu tagad? Nezinu. Tagad daudz ir tādu, kas bļauj bez vajadzības. Dzīvo tik labi, kā nekad, bet arī bļauj briesmīgāk kā nekad. Arī Saeimā daļa ir savēlēta tikai priekš bļaušanas un nicināšanas. Ja te ir slikti, lai brauc, kur ir labāk.
Raisa no Kusas: – Emocijas ir pozitīvas. Pirms četriem gadiem 70 gadu vecumā nokārtoju pilsonības eksāmenu. Tas nebija pārāk grūti, jo brīvi runāju latviski. Man pat uzdāvināja cepurīti ar uzrakstu „Latvija". Divas reizes esmu piedalījusies arī vēlēšanās.
03.05.2023.