Turpinot uzņēmuma modernizāciju, šā gada martā „Latvijas Pasts” papildinājis uzņēmuma autoparku ar 340 jaunām, dabai draudzīgām automašīnām. Jaunās automašīnas saņems pastnieki teritorijās, kur tiek nodrošināta universālā pasta pakalpojuma sniegšana klientu dzīvesvietās, un tās palīdzēs efektīvāk piegādāt sūtījumus. Šis ir tikai viens no soļiem, ko uzņēmums īstenojis ilgtspējas jomā.
Marta izskaņā divas jaunas TOYOTA Yaris Cross automašīnas saņēmuši pastnieki Madonas pasta nodaļā. Pakāpeniski arī citi pastnieki saņems jaunās automašīnas.
Lai veicinātu videi draudzīgākas pasta sūtījumu piegādes, viens no svarīgākajiem kritērijiem pastnieku jauno dienesta automašīnu iepirkumā bija degvielas patēriņa rādītājs. Tiek lēsts, ka jaunie auto nodrošinās līdz pat 25% mazāku degvielas patēriņu, kas ļaus samazināt transporta radīto piesārņojumu apkārtējā vidē. Tāpat autoparka nomaiņa veicinās CO2 emisiju samazinājumu Izvēlētajam pastnieku auto modelim – TOYOTA Yaris Cross ar 1,5 litru benzīna dzinēju un automātisko ātrumkārbu – ir paaugstināts klīrenss, kas būtiski atvieglos pastnieka darbu, pārvietojoties pa lauku ceļiem. Liela priekšrocība ir mūsdienīgās drošības sistēmas, piemēram, uzlabotais GPS monitorings, kas sniegs iespēju pilnveidot uzraudzību pār pasta piegādes kvalitātes nodrošināšanu visiem klientiem.
Pastnieku dienesta automašīnu pilna servisa nomu uz pieciem gadiem, uzvarot „Latvijas Pasta" izsludinātajā iepirkumā, nodrošina SIA „Pilna servisa līzings". Auto nomas līgums paredz gan regulāras servisa apkopes dīlera servisos, gan maiņas auto nodrošināšanu pastāvīgā auto remonta gadījumā, kā arī attālinātu tehniskā stāvokļa monitoringu, lai laikus tiktu ieplānotas nepieciešamās apkopes un remonti, neradot riskus pasta piegādes traucējumiem. Nomas cenā iekļautas tehniskās apkopes un apskates, remonti, riepu nomaiņa un OCTA/KASKO apdrošināšana visā nomas periodā.
Madonas pasta nodaļā mašīnas tika saņemtas 30. martā. Lai gan pagājušas tikai dažas nedēļas, pasta pakalpojumus nodrošinot ar jaunajām automašīnām, pastnieki pozitīvi vērtē sniegto iespēju.
Iveta Škutāne, Madonas pasta nodaļas 2. iecirkņa pastniece autovadītāja ik dienu pasta pakalpojumus nodrošina Madonas pilsētas daļai un Sarkaņu pagastam.
– Kad piegādāja jaunās automašīnas, biju atvaļinājumā. Lielākais satraukums bija par to, kā būs braukt ar automašīnu ar automātisko ātrumkārbu, jo trīsdesmit gadu tomēr ir bijusi mašīna ar mehānisko kārbu. Pirmās divas dienas bija grūtāk pierast, bet šobrīd ir pavisam viegli, – teic Iveta Škutāne. – Protams, vēl jau roka meklē pārnesumkārbas rokturi, lai pārslēgtu ātrumus, tomēr pie komforta jau ir pierasts. Kā vēl vienu pozitīvu iezīmi varu minēt, ka šī automašīna ir augstāka, kas ir ļoti būtiski, braucot pa lauku ceļiem. Mana apkalpojamā teritorija ir ne tikai trešdaļa Madonas, bet arī Sarkaņu pagasts, un jāsaka, ka ceļi, īpaši ziemā un slapjā laikā, ir ļoti grūti izbraucami. Tomēr par mašīnu un to, cik tā ir piemērota pasta darbam, varēs spriest, kad gads būs nobraukts, jo katra sezona pastniekam ir izaicinājums. To, ka pastniekam ir jauna automašīna, pozitīvi vērtē arī klienti, norādot, ka nav jābrauc ar personisko auto un šīs automašīnas ir pamanāmas un vizuāli ļoti glītas.
Madonas pasta nodaļas vadītāja Vita Bartuševiča piebilst: – Mašīnas saņēmām laikā, kad ceļi pēc ziemas sniegiem nebija apžuvuši un tie bija grūti izbraucami. Pastnieks, kas deva atvaļinājumu Ivetai, teica, ka ar jauno automašīnu bijis vieglāk izbraukt, salīdzinot ar mašīnu, ar kuru viņš pārvietojas ikdienā. Vērtējot jaunos auto, varu teikt, ka patiešām ir padomāts par pastniekiem, lai automašīnas būtu labas viņu darbam. Vēl viena pozitīva iezīme, ko novērtē pastnieki, – nav darbam jāizmanto personīgais auto. Braucot pa lauku teritorijām, mašīnas tika lauztas, jaunajām automašīnām tiek nodrošināts pilns serviss un nav vairs jāsatraucas par remontiem, par rezerves automašīnām, jo nepieciešamības gadījumā arī tās tiks nodrošinātas. Tāpat jaunās automašīnas saņems arī citi pastnieki, tās tiks nodrošinātas pakāpeniski. Madonas pasta nodaļā pasta pakalpojumus nodrošina seši pastnieki autovadītāji un pastnieks velosipēdists. Apkalpojamā teritorija ir plaša, automašīnām jābūt labām, lai ir viegli un ērti pārvietoties, lai pastnieki nenogurst, pildot savus pienākumus.
Ikdienas darbs tiek atvieglots ne tikai pastniekiem autovadītājiem, bet arī pastniekam velosipēdistam, nodrošinot viņu ar jaunu elektrovelosipēdu.
– Jau iepriekš darbu pilsētas teritorijā veicu ar elektrovelosipēdu, tas gan bija krietni vecāks modelis, tomēr ļoti atviegloja pienākumu veikšanu. Mana apkalpojamā teritorija ir ļoti plaša, kājām to būtu grūti izstaigāt, – pastāsta Evita Ozola, Madonas pasta nodaļas 1. iecirkņa pastniece velosipēdiste. – Šobrīd jau braucu ar jauno elektrovelosipēdu un varu teikt, ka ir ļoti ērti. Protams, tas, cik viegli ar to ir pārvietoties, ļoti atkarīgs no ceļu un ielu tīrības, īpaši ziemā. Šis velosipēds ir ļoti stabils, pārvietoties ir vieglāk, tāpat ērtāk var salikt preses izdevumus, sūtījumus. Šo elektrovelosipēdu noliekot uz bremzes zinu, ka tas neapgāzīsies, nav jāmeklē vieta, kur atstutēt. Jāuzmanās gan, lai no kalna neaizripo. Braucot ar šo elektrovelosipēdu, esmu novērojusi, ka ir vieglāk pārvietoties arī stiprā vējā. Vasarā, protams, ir ļoti viegli braukt, bet kā būs ziemā – vēl nevaru spriest. Ar parasto velosipēdu vai kājām nebūtu iespējams izpildīt manu maršrutu, tāpēc ļoti priecājos, ka ir nodrošināts šis elektrovelosipēds.
03.05.2023.