Iestājoties gada siltajam laikam, ikvienā pilsētā un pagastā arvien aktīvāk atsākas apkārtnes labiekārtošanas un sakopšanas darbi. Tukšās puķu dobes piepilda koši un daudzveidīgi stādi, no parkiem un grāvmalām pazūd pērnās lapas, un koki tiek atbrīvoti no nokaltušajiem zariem. Arī Madonas pilsēta atdzīvojas līdz ar pavasara atgriešanos — par to rūpējas īpašumu uzturēšanas dienesta darbinieki.
– Tiek stādītas puķes, atjaunotas zaļās zonas, kas ziemas laikā tika sabojātas, tīrot sniegu. Cītīgi slaukām ielas; jāteic, ka netīrības uz ielām ir gana daudz. Aptuveni trešdaļa no pavasara darbiem jau ir padarīta. Arī privāto teritoriju sakopšana pamazām tuvojas noslēgumam, kad cilvēki var uzpost savus īpašumus un nodot lapu maisus, arī zarus. Ar šo gadu esam ieviesuši stingrākus noteikumus, lai lapu maisos tiktu ievietota tikai zaļā masa un tajos neatrastos nepiemēroti priekšmeti vai tamlīdzīgi. Pagājušajā sestdienā aizvadījām talku, izkopjot Mīlestības graviņu un upīti no visa tā, kas rudens un ziemas laikā tur sakrājās vai tika samests. Puķu dobes ir praktiski apdzīvotas ar pavasara sezonas ziediem, – par darāmajiem darbiem stāsta Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
Tuvākajā laikā darbību atsāks gan strūklaka iepretim kultūras namam, gan Saieta laukumā. Plānots arī atkal uzstādīt strūklaku, kas atrodas netālu no bibliotēkas, jo pagājušajā gadā radās zināmas problēmas ar sūkni. Jācer, ka šogad strūklaka darbosies kā ierasts. Tāpat atsvaidzināti tiek arī soliņi – tiem nomaina dēļus vai atjauno krāsojumu. Kā norāda Guntis Ķeveris – darāmā ir ļoti daudz, un Madonas pilsēta pamazām kļūst arvien skaistāka.
– Mums ir cerības, ka šajā gadā varētu iegūt zināmu finansējumu Mīlestības graviņas projekta īstenošanai. Tā ietvaros paredzēts rekonstruēt šo teritoriju, padarot to par vienu no skaistākajām vietām pilsētā, un tādā veidā priecēt gan Madonas iedzīvotājus, gan viesus. Vārdos ir ļoti grūti pastāstīt par to, kā iecerētais izskatītos. Projekta plānā ir skaistas taciņas, arī terases, maza skatuvīte pie dīķa un jauniešu atpūtas vieta pretī ģimnāzijai. Projekts ir plašs un videi draudzīgs, jo lielākoties viss tajā paredzētais ir veidots no koka. Pērn diemžēl nesaņēmām finansējumu idejas realizēšanai, taču ceram, ka šogad tiksim pie finansēm un varēsim ieceri pārvērst īstenībā, – teic Guntis Ķeveris.
Viņš piebilst, ka dienas kārtībā ietilpst arī trotuāru, kurus pabojājis laika zobs, remonts Valmieras ielā un Raiņa ielā. Tāpat pārbūve ieplānota Saieta laukumam, kas patlaban atrodas puskritiskā stāvoklī. Pavisam drīz noslēgsies Madonas muzeja izstāžu zāļu remonts, kā arī pilsētas vidusskolas rekonstrukcijas darbi.
– Darāmo darbu saraksts ir plašs, kaut nu tikai tam visam atrastos finansējums! Joprojām aktuāls jautājums ir ielu apgaismojuma nomaiņa. Esam saņēmuši apstiprinājumu no Ekonomikas ministrijas, ka projekts tiek atbalstīts. Tas paredz līdzšinējo gaismekļu nomaiņu pret LED apgaismojumu, līdz ar to vairs nebūs nepieciešams elektrības taupības nolūkos izslēgt katru otro laternu, kā to darām līdz šim. Mēs nesēžam un negaidām, kad kāds mums kaut ko pienesīs klāt. Visa pamatā ir plānošana, idejas un, protams, pats galvenais un primārais – finansējuma piesaiste, – norāda pilsētas pārvaldnieks.
Tiek uzsvērts, ka šogad vajadzētu pievērsties Madonas estrādes pārbūves projekta pārveidei, padarot to gan viedāku, gan zaļāku, lai to varētu īstenot un saņemt projekta realizācijai struktūrfondu atbalstu. Paralēli lielajiem plāniem notiek mazo, ikdienišķo darbu izpilde, rūpējoties par pilsētas iedzīvotāju un ciemiņu labsajūtu. Skaista ir visa pilsēta, jo īpašumu uzturēšanas dienesta darbinieki rūpējas par to, lai sakopts un tīrs būtu katrs stūrītis.
25.04.2023.