Svētdien, 16. aprīlī, Madonas pilsētas kultūras namā ritēja XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš”, svētku Noslēguma koncerta “Kopā augšup” un senioru koru koncerta repertuāra pārbaudes skate.
Skatē piedalījās Madonas novada kori, kopskaitā deviņi kolektīvi, katrs izpildot trīs skaņdarbus –
divus izvēles un vienu izlozes. Kolektīvus ar aplausiem un ieklausīšanos katrā priekšnesumā atbalstīja skatītāji, bet vērtēja žūrija: kordiriģents Jānis Baltiņš, Agita Rimšēviča, Uldis Kokars, Juris Kļaviņš un Ārijs Šķepasts.
Siltums, dvēseles izliešanās un dziesmai nepieciešamā rakstura atklāsme pēc uzstāšanās pirmās spriedzes pārvarēšanas mūsu kolektīviem patiešām bija pa spēkam. Sarežģītais audekls, ko dziedātāji šai vakarā noauda, bija kā pirmmets lielā kopkora skanējumam, ko vasarā varēsim baudīt Mežaparka estrādē Rīgā.
A grupas jaukto koru grupā Cesvaines kultūras nama jauktais koris "Cesvaine" diriģenta Oskara Jeskes vadībā skatē ieguva 42,33 punktus un I pakāpi. B grupas jaukto koru grupā Praulienas pagasta jauktais koris, ko vada diriģents Jānis Rijnieks, ieguva 41 punktu un I pakāpi. Madonas kultūras nama jauktais koris "Madona", diriģents Jānis Rijnieks, ieguva 41 punktu un I pakāpi. Madonas Valsts ģimnāzijas jauktais koris Oskara Jeskes vadībā ieguva 40,33 punktus un I pakāpi. Ļaudonas pagasta jauktais koris "Lai top!" diriģenta Jāņa Trūpa vadībā ieguva 40,11 punktu un I pakāpi. Ērgļu saieta nama jauktais koris "Ērgļi", ko vada Marika Slotina-Brante, ieguva 38,89 punktus un II pakāpi. Sieviešu koru grupā Madonas novada Kalsnavas pagasta sieviešu koris "Silvita", diriģente Antra Melbārde, ieguva 41 punktu un I pakāpi. Senioru koru grupā Lubānas pilsētas sieviešu senioru koris "Noskaņa" Silvijas Bērziņas vadībā ieguva 43,11 punktu un I pakāpi. Madonas pilsētas kultūras nama senioru jauktais koris "Mantojums", ko vada diriģente Ināra Stepāne, ieguva 42,56 punktus un I pakāpi.
Šai dienā koru skate notika arī Rēzeknē, kur Varakļānu novada kultūras centra sieviešu koris "Dzelvērte", diriģents Ainārs Kiserovskis, ieguva 45 punktus un augstāko pakāpi.
Visi rezultāti apliecina, ka mūsu reģiona kori ir apguvuši svētku repertuāru un šovasar dosies uz Dziesmu un Deju svētkiem Rīgā. Turēsim īkšķi arī par vīru kori "Gaiziņš", kam repertuāra pārbaudes skate vēl priekšā!
Bez tam 16. aprīlī Rīgā, kultūras pilī "Ziemeļblāzma", notika XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koklētāju ansambļu koprepertuāra pārbaudes skate, kurā piedalījās visu Latvijas novadu koklētāju ansambļi. Madonas pilsētas kultūras nama koklētāju ansamblis "Rasa", mākslinieciskā vadītāja Inese Ābola, ieguva 44 punktus un I pakāpi. Sveicam un lepojamies!
18.04.2023.