Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Semināru cikls Vidzemes pašvaldību speciālistiem

LAURA KOVTUNA

Autors • 20.03.2023.

Burtu lielums

Lai paaugstinātu enerģijas plānošanas institucionālo kapacitāti pašvaldību un reģionālā līmenī un lai sekmētu noturīgumu pret klimata pārmaiņām un to radītajām sekām, Vidzemes plānošanas reģions (VPR) laikā no šā gada martam līdz maijam organizēs četrus darba seminārus pašvaldību darbiniekiem par ilgtspējīgas enerģijas un klimata rīcības plāna (SECAP) sagatavošanu.

15. martā Valkā norisinājās pirmais darba seminārs "Ar ko sākt, un kāpēc to nedarīt vienam?", ko apmeklēja arī Madonas novada pašvaldības pārstāvji – vides un energopārvaldības speciāliste Lelde Celmiņa, nekustamā īpašuma pārvaldības un teritoriālās plānošanas nodaļas vadītāja Ramona Vucāne un Aronas, Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājs Sandis Kalniņš.
Lelde Celmiņa skaidroja, ka šobrīd Madonas novada pašvaldībā tiek strādāts pie energopārvaldības sistēmas ieviešanas – kas attieksies tieši uz pašvaldības ēkām, apgaismojumu, to, kā pašvaldībā tiek izmantota jebkura veida enerģija, kurināmais, elektrība un tamlīdzīgi.
– Savukārt šis SECAP plāns ir domāts uz novadu kā tādu, klimata pārmaiņām, daudzdzīvokļu ēku siltināšanu un arī to, kā iesaistīt visu sabiedrību, kā visā novadā samazināt CO2 emisijas, – to, ka darba semināros gūtās zināšanas attieksies uz visu novada teritoriju, uzsvēra Lelde Celmiņa. VPR galvenā komunikācijas speciāliste Anita Āboliņa informēja, ka darba semināros pašvaldību speciālisti un pārstāvji varēs saņemt teorētiskās zināšanas, uzklausīt ekspertu un citu pašvaldību kolēģu pieredzi, kā arī praktiski izmēģināt virkni darbību uz vietas, kas palīdzēs sākt darbu pie SECAP plāna izstrādes vai jau esoša plāna atjaunošanas.

Dalībnieki semināros piedalīsies diskusijās un dalīsies savā pieredzē par enerģijas patēriņa datu uzskaiti, ēku apsaimniekošanu, veiktajiem pasākumiem gan ēku energoefektivitātes uzlabošanai, gan risinājumiem klimata pārmaiņu seku mazināšanai. Turklāt semināros uzsvars tiks likts arī uz pielāgošanos klimata pārmaiņām, pasākumu plānošanu un īstenošanu klimata pārmaiņu mazināšanai, kam tiek pievērsta būtiska nozīme SECAP plāna sagatavošanai.
5. aprīlī otrs darba seminārs ar tēmu "Kā vākt, apkopot un izmantot datus?" notiks Madonā. Seminārs "Kā piemeklēt labākos risinājumus?" gaidāms 28. aprīlī Ogrē, bet noslēdzošais darba seminārs "Kā iesaistīt sabiedrību un kā piesaistīt finanšu resursus?" norisināsies 17. maijā (vieta vēl tiks precizēta).
Darba semināri tiek organizēti programmas "Apvārsnis 2020" projekta "Centrālās un Austrum-eiropas ilgtspējīgas enerģētikas savienība" (CEESEU) ietvaros.

21.03.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px