– Vai, jūsuprāt, būtu jāatceļ akcīzes nodoklis kafijai?
Madonietis Arvīds:
– Tas būtu labi, ja, to atceļot, kafija kļūtu lētāka. Esmu kafijas cienītājs, dienā izdzeru trīs četras krūzes. Esmu, protams, pamanījis, ka kafija ir palikusi stipri dārgāka. Pats nekad portālā „Mana balss" neesmu parakstījies. Nav ticības, ka tas kaut ko mainītu un cena kristos.
Madonietis Juris:
– Ļoti labi būtu, ja kafijas cena samazinātos, bet mūsdienās jau nekas lētāks nepaliek. Tā gan Madonā maksā ļoti atšķirīgi. Piemēram, automātā bērnu rotaļu laukumā tā maksāja 1,20 eiro, bet 20 metru tālāk Upes ielā – 80 centu. Domāju, ka cenas kaut kā tomēr vajadzētu izlīdzināt.
Kalsnavietis Kārlis:
– Savu reizi dzeru dabisko, bet kādreiz arī šķīstošo kafiju, taču vispār ar to neaizraujos. Esmu tēju cienītājs – dzeru kumelīšu, piparmētru, pelašķu, vērmeļu, asinszāles un citas tējas. Kafija pie mums ir kļuvusi dārgāka, taču man to atsūta no Vācijas, tur tā ir lētāka un arī labāka – kā diena pret nakti.
Madoniete Marina:
– Šad tad no rīta kafiju dzeru, jo tā tomēr dod mundrumu. Taču ne pārāk bieži un ne vairāk kā vienu divas krūzes dienā. Pieļauju, ka akcīzes nodokļa atcelšana varētu veicināt kafijas cenas samazināšanu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
14.03.2023.