– Vai, jūsuprāt, riepu nomaiņa būtu jāpiesaista laikapstākļiem, nevis datumiem kalendārā?
Ginta no Pļaviņām: – Man daudz pa lauku ceļiem jābrauc, līdz ar to mašīnai ir arī šim gadalaikam atbilstošas riepas. Es vispār uzskatu, ka ziemā būtu jābrauc tikai ar ziemas riepām, nevis jāizmanto vissezonas riepas, jo – kas der visam, neder nekam. Arī riepu maiņa būtu jāsaista ar laikapstākļiem.
Madonietis Anatolijs: – Jebkurā gadījumā, mainot riepas, vajadzētu ņemt vērā laikapstākļus. Noteikumi no 1. marta jau ļauj braukt, ja riepām nav to 4 mm, bet tā vēl nevajadzētu darīt. Kādreiz ziemā es braucu ar vissezonas riepām, taču pārliecinājos, ka tās nav tik efektīvas, tāpēc pārgāju uz ziemas riepām,.
Lubānietis Juris: – Noteikumi nav jāmaina. Lai drošu braukšanu izvēlas paši cilvēki un uzņemas atbildību! Katram taču ir jādomā ar savu galvu, arī tas, vai braukt ar ziemas vai vissezonas riepām, ir jāizvēlas pašam. Es, piemēram, ziemā braucu tikai ar ziemas riepām, un tās vienmēr pērku jaunas.
Madonietis Viktors: – Labāk jau būtu, ja ziemā brauktu tikai ar ziemas riepām, kaut gan domāju, ka ar vissezonas riepām arī ir diezgan droši. Noteikumi, protams, būtu jāsaista ar laikapstākļiem.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
7.03.2023.