21. februāra finanšu un attīstības komitejas sēdē tika skatīts jautājums par Reiņa Silupa atbrīvošanu no Madonas novada Aronas un Lazdonas pagasta pārvaldes vadītāja amata; gala lēmums tiks pieņemts šīsdienas, 28. februāra, domes sēdē.
Komitejas sēdes lēmumprojektā norādīts, ka šā gada 13. februārī saņemts Aronas un Lazdonas pagasta pārvalžu vadītāja Reiņa Silupa iesniegums ar lūgumu izbeigt darba tiesiskās attiecības ar 28.02.2023. (pēdējā darba diena), pusēm savstarpēji vienojoties.
Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēls komitejas sēdē skaidroja, ka šis vairāk ir formāls lēmums – tā kā pārvaldes vadītājs amatā tiek pieņemts ar domes lēmumu, arī par atbrīvošanu no pienākumu pildīšanas lēmums jāpieņem domes deputātiem. Pēc būtības jautājums esot par personas vēlmi un tiesībām pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar Madonas novada pašvaldību.
– Runājot par viņa pienākumu veikšanu, šobrīd īslaicīgi ir panākta vienošanās ar Sandi Kalniņu (Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājs. – Aut.) par pārvaldes vadītāja pienākumu veikšanu Aronas pagastā, un Madonas pilsētas pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris varētu veikt pārvaldes vadītāja pienākumus Lazdonas pagastā. Ilgtermiņā varētu skatīties – vai izsludināt vakanci, vai turpināt darbu šādā formātā, – pauda Aigars Šķēls.
Komitejas sēdē vienbalsīgi tika nolemts virzīt jautājumu par R. Silupa atbrīvošanu no Madonas novada pašvaldības Aronas un Lazdonas pagasta pārvalžu vadītāja amata ar 2023. gada 1. martu (pēdējā darba diena 28.02.2023.) tālāk skatīšanai un gala lēmuma pieņemšanai 28. februāra domes sēdē.
28.02.2023.