Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

“Zītaru ziedi” uzsāk sezonu

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 02.02.2023.

“Zītaru ziedi” uzsāk sezonu
Burtu lielums

Galds ir "uzklāts", un esam gatavi sākt mūsu jauno darba sezonu. Mēs nevaram visu, bet varam daudz. Šogad īpaši piedomājām pie esošā klāsta daudzveidības – šķirnēm un krāsām.

Apsolām, ka varēsiet apjukt struktūraugu un nokareno petūniju stādiņu piedāvājumā, garšaugos, tomātu stādu izvēlē un puķu podu krāšņumā. Mūsu profils paliek nemainīgs, bet vienmēr cītīgi tiek arī meklēts pa kādam jaunumam, ko piedāvāt. Pačukstēsim – klienti ir teikuši, ka pie mums var dabūt to, kā nav citur…
Tiekamies pavasarī – viengadīgo puķu, garšaugu un tomātu stādu pasaulē! – ar šādu pavasarīgu ierakstu sociālajos tīklos dalās Kalsnavas pagasta ģimenes saimniecības, piemājas dārzniecības "Zītaru ziedi" saimnieki Maija Paegle-Krūmiņa un Ilvars Krūmiņš.

Pirmo iesēj to, kas ilgāk dīgst
– Pirmās iesētas to kultūru sēklas, kuras ilgāk dīgst – paprika, čili, graudzāles, atsevišķas puķes. Pagaidām "bērnudārzs" atrodas mājās. Ir tā, ka katru gadu janvāra beigās, februāra sākumā jau paliekam "nemierīgi", jo dārzniekiem jau gribas visu laikus sākt darīt. Lielākā daļa sēklu ir sagādātas, daļa ir no pagājušā gada, bet kāda daļa vēl būs jānopērk. Tas, kas grūtāk dabūjams, ir jau laikus ārzemju sēklu katalogos izvēlēts un pasūtīts. Šogad būs arī lauru lapas, eksotiskāki garšaugi un cits. Arī to, ko varam dabūt Latvijā, jau laikus cenšamies iegādāties, lai pavasarī nebūtu nekādas steigas. Sortiments paliks nemainīgs – vasaras puķes, garšaugi, tomātu, paprikas stādi. Šogad rūpīgāk atlasām sēklas, lai būtu vairāk šķirņu un krāsu vasaras puķu, – stāsta Maija.

Plastmasas podiņi ir izmantojami vairākkārt
Tā nu sagadījās – īstajā laikā žurnāla "Mans Dārzs" februāra numurā ar savu pieredzi podiņu izmantošanā dalās "Zītaru ziedu" saimnieks Ilvars Krūmiņš.
– Klienti bieži prasa, vai pieņemam mājās sakrātos nevajadzīgos podiņus. Daudzi vairs nejautā, vienkārši atved un noliek pie mājas. Protams, labprāt ņemsim jums nevajadzīgos visu izmēru trauciņus. Zinām, ka citas saimniecības arī labprāt ņem, bet labāk pajautāt, pirms vedat.
Pieņemam trauciņus bez atlīdzības. Vai mums tas izdevīgi un vai mēs kļūstam turīgāki? Noteikti ne. Trauciņu šķirošana, apstrāde aizņem daudzas darba dienas, kā arī rada pamatīgu "bardaku" un raizes pie uzglabāšanas, pārnešanas, meklēšanas. Ar atdotajiem podiņiem tiek aizpildīta salīdzinoši neliela daļa no visa apjoma. Uzsākot sezonu, darba apjoms ir ļoti liels, un mums noteikti ērtāk ir izmantot jaunus, svaigus, vienādus, kastēs safasētus podiņus.
Doma ir tāda – kopā mēs darām labu darbu. Plastmasas podiņi netiek izmesti, mēs tos izmantojam vairākkārt – pasaule tīrāka, – atklāj Maija.

3.02.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px