Žanna no Dzelzavas:
– Galus jau savelkam, bet nākas ekonomēt.
Visdārgākais, protams, ir siltums – maza dzīvokļa apkure daudzdzīvokļu
mājā izmaksā pat 200 eiro. Arī, pērkot pārtiku, uzmanību pievēršam
akcijas precēm, izvērtējam, bez kā varam iztikt. Kaut kā jau ziema ir
jāpārdzīvo. Cerams, ka tā nebūs visu laiku.
Solomeja no Bērzaunes pagasta:
– Viss ir dārgs, bet visvairāk izjūtu pārtikas cenu kāpumu. Dzīvoju privātmājā, elektrību patērēju diezgan maz. Arī malciņa, ar ko kurināt, ir sarūpēta laikus. Kaut kā jau ir jāiztiek. Neēdis arī nedzīvosi, maizīte ir jāpērk. Visi pirkumi ir rūpīgi jāpārdomā.
Madoniete Dzintra:
– Cenas patiešām ir palielinājušās pilnīgi visam. Savilkt galus palīdz tas, ka pagājušajā vasarā sakrājām apkurei, lai ziemā tas nebūtu tik jūtami. Mums ir arī savs dzīvoklis, līdz ar to nav jāmaksā lielā nomas maksa. Ļoti dārga ir pārtika. Izvēlos tikai to, ko ikdienā lietojam, pārējo vienkārši nepērku.
Sintija no Jaunpiebalgas:
– Galus varam savilkt kopā, esam paēduši, jo esam zemnieki. Cenas veikalos gan palielinās, bet mums, piensaimniekiem, par pienu maksā aizvien mazāk. Veikalos visvairāk šokē olu cena. Taču – kā ir, tā jādzīvo.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
31.01.2023