Madonas slimnīcas 1. stāva vestibilā šobrīd skatāma Kristiāna Dāvida pamatskolas skolotājas Ausmas Pirogas gleznu izstāde.
Ausma Piroga ir arī Madonas kultūras nama Tēlotājas mākslas studijas dalībniece.
– Vizuālās pasaules uztvere arvien bijusi svarīga manā dzīvē, – izstādes ievadvārdos raksta autore. – Kopš 1987. gada darbojos Madonas Tautas tēlotājas mākslas studijā. Viens no galvenajiem cilvēka dzīves uzdevumiem ir nokļūt cik iespējams tuvu savai dziļākajai, patiesajai būtībai. Dieva doto talantu lietošana ir liels palīgs ceļā uz to. Vēlu katram atrast tās trepes, pa kurām kāpjot var sasniegt savus dziļumus un iegūt prieku.
Uz jautājumu, kas tad ir gleznošana, Ausmas Pirogas atbilde ir īsa un konkrēta: – Tā ir nepieciešamība un prieks!
24.01.2023.