– Vai šajos gados jūs esat paspējuši samainīt pret eiro visus latus?
Madonietis Andris: – Latus esmu atstājis piemiņai, bet Latvijas Banka lai jau turpina latus mainīt mūžīgi. Pāreja uz eiro noritēja normāli, bet lats, ja tiktu saglabāts, būtu spēcīgāks. Poļi taču eiro neieviesa un palika pie zlotiem. Perspektīvā vēl tikai redzēsim, kurš būs vinnētājs.
Lubānietis Māris: – Man lati ir joprojām, bet tos nedomāju mainīt. Esmu saglabājis trīs jubilejas komplektus, un arī tos nevienam nedošu. Latvijas banka jau sola latus un santīmus mainīt mūžīgi. Tagad gan grūti pateikt, vai bija vērts pāriet uz eiro, jo to jau nevar zināt, kā būtu, ja būtu…
Madoniete Dagnija: – Lata banknotes neesam atraduši, bet santīmu monētas gan. Taču tās labprāt paturam un arī neplānojam Latvijas Bankā mainīt. Lai paliek piemiņai! Esam saglabājuši arī vienlatnieku piemiņas monētas, kuras arī nemainīsim.
Ruta no Mārcienas: – Visi lati un santīmi laikus tika apmainīti pēc tam, kad Latvija 2014. gadā pievienojās eirozonai. Toreiz pierast pie eiro nemaz nebija viegli, arī latiņa ir drusku žēl.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
10.01.2022.