Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pirmais šā gada jaundzimušais Madonas slimnīcā — puisītis

LAURA KOVTUNA

Autors • 02.01.2023.

Pirmais šā gada jaundzimušais Madonas slimnīcā — puisītis
Burtu lielums

Pirmais 2023. gadā dzimušais mazulis Madonas slimnīcā sagaidīts 1. janvārī pulksten 20.36. Herberts ir madoniešu Kristīnes un Armīna Gailumu trešais bērniņš; puisītis piedzima brašs – 3,250 kg smags un 52 cm garš.

– Ziemassvētkus, Vecgada vakaru vēl "noturējāmies", bet 1. janvāra vakarā sapratām, ka jābrauc uz slimnīcu. Dēliņš pasaudzēja, ļoti veiksmīgi tikām galā. Ēd brangi, no rīta ļāva vairāk pagulēt, uzvedas ļoti labi, – smaidot noteic Kristīne Vilciņa-Gailuma.
Viņa nāk no Sarkaņiem, vīrs Armīns – no Barkavas puses, bet par savu dzīvesvietu izvēlējušies Madonu. Kristīne turklāt strādā Madonas slimnīcā par medicīnas asistentu, šobrīd apgūst medmāsas specialitāti. Kristīne atklāj: – Tagad ir pēdējais bakalaura studiju gads, tieši sāksies sesija, ļoti labā laikā mazais ir piedzimis… (smejas). Cik varēšu, darīšu, bet neizdaru uz sevi pārāk lielu spiedienu, jo prioritāte, protams, ir mazulis un ģimene. Bet mērķis ir censties visu apvienot, ir jau palīgos mani un vīra vecāki, tāpat tiks iesaistītas topošās krustmātes, krusttēvi.

Mājās Herbertu gaida vecākais brālis Valters (8 gadi) un māsa Grēta (martā būs 5 gadi).
Patīkami dzirdēt, ka Gailumu ģimenes draugu lokā arī esot kuplas ģimenes, jaunie vecāki, kas gaida ģimenes pieaugumu vai to plāno.
– Pati nāku no trīs bērnu ģimenes, man ir māsa un brālis, tāpēc trīs bērni nešķita nekas ārkārtējs. Vīram ir brālis, bet viņš arī vienmēr bija vēlējies, lai ir vēl kāds. Tagad esam daudzbērnu ģimene, tas bija tāds apzināts lēmums, -Kristīne atzīst.
Armīns piebilst: – Pēdējos gados jo īpaši esam varējuši pārvērtēt vērtības, redzot to, kas pasaulē notiek, – tad saproti, kas ir galvenais mūsu dzīvē.
Kristīne Vilciņa-Gailuma izsaka pateicību Madonas slimnīcas dzemdību nodaļai par kārtējo lielisko dzemdību pieredzi, īpaši vecmātei A. Barlotei, ginekoloģei Dr. A. Rotbergai, bērnu māsai I. Skaidrajai, pediatrei I. Ikstenai.
– Abi mūsu iepriekšējie bērni dzimuši šeit, tāpēc šķita likumsakarīgi, ka arī Herberts savā dzimšanas dienā būs tieši Madonas slimnīcā. Man ir prieks, ka šeit strādā cilvēki ar dzīves aicinājumu darīt savu darbu, – pauž māmiņa.

Jaunais gads Madonas slimnīcā iesācies bagāts tieši ar stiprā dzimuma mazuļiem. Jau 2. janvāra pulksten 8.24 piedzimis gulbeniešu Putniņu ģimenes – arī trešais – puisītis. Mamma Paula smaidot noteic, ka vārdiņu vēl domājot; jaundzimušajam ir divi vecāki brāļi – Deivids (6 gadi) un Niks (aprīlī būs 4 gadi).
Dzemdības sākās ap pulksten trijiem, sataisījāmies, sazvanījām vecvecākus, lai atbrauc pieskatīt vecākos brāļus, un tad lēnām braucām. Bija divi varianti – Balvi vai Madona, un izvēlējāmies Madonu. Pirms tam brāļi dzima Siguldā, nobijāmies, ka varētu būt pārāk ilgs ceļš. Bet šeit viss bija veiksmīgi un labi; galvenais jau, lai bērniņiem veselība, tas ir svarīgākais, – atzīst Paula Putniņa.

Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā atklāj, ka raksta tapšanas brīdī, 2. janvārī, vēl divi puisīši (kā solīts par gaidāmo dzimumu) gatavojās ieraudzīt šo pasauli.
Kopumā pērn piedzimis 321 bērniņš, tas ir vairāk nekā gadu iepriekš. No 2022. gadā piedzimušajiem mazuļiem 169 bijuši puisīši, 152 – meitenītes. Mazākais mazulis (puika) svēris 1,300 kg, brašākais (arī puika) – 5,100 kg.

3.01.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px