Rūpējoties par iedzīvotāju labsajūtu, Varakļānu novada pašvaldības īstenotā projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Varakļānu novadā" ietvaros tiek nodrošinātas dažādas aktivitātes.
Decembra sākumā kultūras centrā norisinājās izglītojoša nodarbība/lekcija par tēmu „Stress, izdegšanas sindroms", savukārt kopš vakardienas atkal notiek jogas nodarbības.
– Mēs, kā pašvaldība, ļoti apzināti lekciju par stresu un izdegšanas sindromu īstenojām gada nogalē, jo tas ir laiks, kas patiesi ir stresa piepildīts, mēs mēdzam sevi šaustīt par notikušām un arī neizdarītām lietām. Nereti paši sev radām lieku un nevajadzīgu stresu. Lekcija bija ļoti vērtīga, kopā noskaidrojām, kā jārīkojas, lai stress nepārvēršas izdegšanas sindromā. Gada nogale ir lielisks laiks, lai plānotu nākamo gadu, pārdomātu, par ko mazāk būtu jāsatraucas, – skaidro Līna Nagle, Varakļānu novada pašvaldības lietvede. – Savukārt ar 2. janvāri uzsākam jogas nodarbības, un tās tiks turpinātas līdz pat maija beigām. Visa pamatā mums ir veselības veicināšanas projekts, un tas tiks īstenots līdz šā gada 23. decembrim. Sekojot līdzi aktivitāšu plānam, kas ir projekta ietvaros, viens no punktiem – astoņu mēnešu periodā īstenojam jogas nodarbības, piedāvājot mūsu novada iedzīvotājiem. Joga ir ļoti iecienīta iedzīvotāju vidū – lai relaksētu ne tikai ķermeni, bet arī prātu, it sevišķi šajos saspringtajos laikos. Jogas nodarbības vada Inese Dreļa, un nodarbību apmeklētāji atzīst, ka viņai piemīt dabisks šarms un sirsnība, vienkāršība, kas liek nākt uz nodarbībām ne tikai vienu reizi vien. Ir individuāla pieeja katram, norādot, cik svarīgi ir izvingrināt ķermeni un prātu. Uz nodarbībām pieteikšanās nav, ikviens tiek aicināts apmeklēt jogas nodarbības. Plašāku informāciju var gūt, zvanot uz tālruni 27790010.
3.01.2023.