Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ar kvalitāti un ieinteresētību katrā darbā

BAIBA MIGLONE

Autors • 29.12.2022.

Ar kvalitāti un ieinteresētību katrā darbā
Burtu lielums

Ir gadumija, kad pavērtējam, kāds bijis aizvadītais gads, un ar cerībām raugāmies nākotnē, domājot, ko nesīs jaunais gads. Nākamais – 2023. – gads būs nozīmīgs arī SIA „RK Celtnieks", kas atzīmēs savu 10 gadu pastāvēšanas jubileju.

Firma šajos gados nostabilizējusies un ir kļuvusi par vērā ņemamu spēlētāju celtniecības jomā ne tikai novadā. Kopš darbības sākuma uzņēmums mērķtiecīgi attīstījies, kļuvis populārāks un pierādījis savu būvniecības profesionalitāti.
– Sāku tāpat kā daudzi, celtniecības iemaņas guvu citos uzņēmumos, bet gribējās to neatkarības sajūtu, tāpēc arī nosliecos dibināt kaut ko savu, jo bija pašam savs redzējums uz lietām, uz darba iespējām, un tā 2013. gadā izveidoju savu uzņēmumu, – gada nogalē tiekoties un atceroties firmas tapšanas pirmsākumus, stāsta SIA „RK Celtnieks" valdes loceklis Rolands Karlsons. – Biju ne tikai valdes loceklis, bet arī darbinieks, kas aktīvi strādāja visos objektos un tiešajos darbos. Joprojām patīk pašam izmēģināt visu jauno, būt klāt procesā, pārliecināties par visu savām acīm. Ieklausīties klienta vēlmēs un censties tās īstenot, lai varbūt tas arī aizņem vairāk laika. Galvenais – nestāvēt uz vietas, attīstīties.
Jā, bet nu sākām trijatā, un no tiem laikiem viens darbinieks vēl joprojām strādā uzņēmumā. Mūsu birojs atrodas Kusā, Kusā arī pats dzīvoju, tur arī noliktava – viss vienā vietā, lai nav liekas braukāšanas.
Šo gadu laikā lēnītēm esam kāpinājuši tempu, nu jau darbinieku skaits ir krietni lielāks. Tagad gan uz ziemu, kad darba apjoms nav tik liels kā vasarā, esam mazāk, bet ar jaunās sezonas sākšanos apjoms atkal palielināsies.
Vairāk strādājam ar mazākiem objektiem, esam sadraudzējušies ar saviem klientiem, atsauksmes ir labas, jo mēs ļoti atbildīgi gādājam par to, lai klienti būtu apmierināti ar mūsu veiktajiem darbiem un to kvalitāti, un tā jau tā slava pamazām iet plašumā. Par ko mums, protams, liels prieks un gandarījums. Darba novērtējums katram ir svarīgs. Es vienmēr par saviem objektiem priecājos. Ir forši, ka pēc kāda laika atnāc un redzi, ka tavs darbs ir godam kalpojis cilvēkiem, nodrošinājis viņiem ērtāku, komfortablāku vidi un arī klients ir apmierināts.

Esam darbojušies arī kā apakšuzņēmēji tādos objektos kā pirmsskolas izglītības iestādes „Kastanītis" pārbūve, Madonas Valsts ģimnāzijas rekonstrukcija. Ir bijusi sadarbība ar SIA „Rufs", SIA „Trast būve". Arī novada pašvaldība ir atsaucīga, rīkojot uzņēmējiem dažādas cenu aptaujas. Vienmēr ir saruna, dialogs. Uzņēmēja viedoklis tiek uzklausīts.
Vaicāts par celtniecības objektiem, Rolands teic, ka objekti ir bijuši ne tikai Madonā, bet arī novadā – Cesvainē, Barkavā, Dzelzavā, arī ārpus tā – Gulbenē, Valmierā, Cēsīs. Firma veic plaša profila dažādus iekšdarbus, bet vasarā klāt nāk arī jumta montāžas darbi, fasādes atjaunošanas darbi, siltināšana, bruģēšanas darbi. Šobrīd, piemēram, tiek strādāts pie dzīvokļa remonta Madonā, ieskaitot siltināšanas darbus no iekšpuses utt.
Vaicāts, vai uzņēmējam nav grūti izdzīvot šajos grūtajos laikos, Rolands Karlsons atzīst, ka, protams, nodokļu slogs ir gana liels, bet kopumā gads bijis veiksmīgs. – Un galvenais dzinulis jau nav tikai peļņa, galvenais, lai ir ieinteresētība darbā, labs, kvalitatīvs iznākums. Ja ir interese tajā, ko dari, tad vienmēr ir rezultāts. Galvenais – jādomā pozitīvi, tad arī pozitīvās lietas piesaistās. Tas ir mans dzīves kredo.
Man interesē darbs gan ar cilvēkiem, gan ar jaunākajiem materiāliem, ko varam piedāvāt klientiem. Tāpat svarīgi ir saliedēt komandu, lai tā darbotos kā vienots mehānisms. Viens darbs tiek paveikts, nāk nākamais – līdz ir redzams rezultāts. Lai kolektīvs strādātu ar atdevi, tam jājūt darba devēja atbalsts, un es cenšos savējos atbalstīt gan ikdienā, gan svētkos. Kaut tāds mazumiņš – raugos, lai darbinieku vārda diena vai dzimšanas diena nepaiet bez tradicionālās kūciņas, ko cenšos neaizmirst sagādāt. Domāju, katram ir patīkami, ka viņu atceras. Uzskatu, ka pie attiecībām ir jāstrādā – vai tas būtu ģimenē, vai darba kolektīvā.

Ir gadumija, kad parasti tiek kalti nākotnes plāni, vai jau tiek domāts arī par nākamajiem objektiem, jautāju firmas vadītājam.
– Protams, ir zināmi vairāki objekti, kur strādāsim. Esam jau vienojušies ar dažiem pasūtītājiem, tā ka pamazām sākam plānot darbus. Kā jau teicu, ziemā varbūt tas darba apjoms mazliet samazinās, bet vasarā sanāk vienlaicīgi strādāt vairākos objektos. Nākas piesaistīt arī darbiniekus no malas. Parasti sezonas sākumā (un tas laikam tā no laika gala ir iegājies) vismaz mūsu novadā cilvēki ir aktīvāki vasarā, arī pavasarī. Vasarā, es domāju, neviens no būvniekiem nav palicis bez darba, – spriež Rolands un vēl visiem ražīgu, veiksmīgu gadu. – Lai veselība, piepildās iecerētais un galvenais – lai miers!

30.12.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px