Noslēdzot pirmo semestri, Varakļānu vidusskolas skolēni kopā ar pedagogiem veica labos darbus, iepriecinot līdzcilvēkus.
– Ik dienu skolēni un skolotāji veic kādu lielāku vai mazāku labo darbiņu, savukārt labo darbu akcija skolā norisinājās pēdējā mācību semestra dienā. Katra klase veica visdažādākos darbus – ar dāvaniņām iepriecināja sociālās aprūpes centru klientus, veidoja apsveikumus, ar darbiņiem iepriecināja un vairoja labo, – pastāsta Juris Daleckis, Varakļānu vidusskolas direktors. – Katra klase kopā ar audzinātāju vienojās par kādu veicamo darbiņu. Kāda klase cēla sniegavīrus, lai iepriecinātu sociālās aprūpes centru klientus, citi cepa piparkūkas, vēl kāda klase nolēma notīrīt sniegu cilvēkiem, kuri paši to paveikt nevar. Šajā dienā tika paveikts daudz un iepriecināti līdzcilvēki. Saņēmām daudz pozitīvu vārdu un prieka. Cilvēkiem, kuri ikdienā uzturas pansionātos, ļoti nepieciešama saikne ar citiem cilvēkiem, īpaši bērniem un jauniešiem. Viņi no sirds priecājas par katru notikumu, pārsteigumu – vai tā ir sarūpēta dāvaniņa vai koncertiņš. Ir prieks, ka šādi varam iepriecināt citus. Ziemassvētki iezīmējas ar labajiem darbiem, bet tie tiek veikti arī ikdienā. Tāpat gan Ziemassvētkos, gan citos svētkos ļoti aktīvi līdzdarbojas arī pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi, iepriecinot pansionātu klientus. Ir patīkami, ka šādas tradīcijas tiek aizsāktas jau bērnudārzā un skolā un vēlāk arī dzīvē tās turpinātas. Tie ir lieliski darbiņi – palīdzēt un iepriecināt citus.
28.12.2022.