8. decembrī Rīgā svinīgajā ceremonijā Izglītības un zinātnes ministrija jau sesto reizi godināja jaunatnes jomā iesaistītos.
Konkursa "Labākais darbā ar jaunatni 2022" apbalvošanas ceremonijā tika sumināti desmit laureāti astoņās kategorijās. Par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā tika izteikta atzinība pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, jauniešu centriem, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veic darbu ar jaunatni.
Kā ierasts, konkursa laureātiem tika pasniegta īpaša balva – "Supervaronis", kas apliecina laureātu drosmi un profesionalitāti, veicot darbu ar jaunatni un uzlabojot jauniešu dzīves kvalitāti Latvijā.
Šajā gadā konkursā "Labākais darbā ar jaunatni 2022" tika saņemti 57 pieteikumi 8 kategorijās: * labākais starts; * straujākais lēciens; * līdzdalības stiprinātājs; * iedvesmas dzirksts; * veiksmīgākais projekts; * drosmīgākais projekts, * viedais atbalsts; * jauniešiem draudzīga vide.
Nominācijā "Labākais starts" bija izvirzītas pašvaldības un personas, kuras uzsākušas veikt darbu ar jaunatni pēdējo divu gadu laikā. Par uzvarētāju pašvaldību nominācijā atzīta Madonas novada pašvaldība, bet par uzvarētāju darbā ar jaunatni iesaistīto personu nominācijā – Siguldas novada Jauniešu iniciatīvu centra "Mērķis" vadītāja un jaunatnes lietu speciāliste Gunita Strazdiņa. Pateicības rakstu par dalību konkursā saņēma biedrības "Latvijas Mazpulki" projektu vadītāja Rita Lineja.
Īpašo balvu – "Supervaroni" – pasniedza Izglītības un zinātnes ministrijas politikas iniciatīvu un attīstības departamenta projekta koordinatore Renāte Mencendorfa, atzinīgi novērtējot, ka Madonas novada pašvaldība spēj darbu ar jaunatni redzēt kā stratēģiski nozīmīgu, ka ir izveidota sistēma jauniešu centru darbībai, darbinieku atalgojuma sakārtošanai un tiek sniegts nepieciešamais atbalsts novada jauniešiem – gan viņu iniciatīvām, gan līdzdalībai un nodarbinātībai.
Madonas novada pašvaldības virzītājs ir jaunieši, un šis apbalvojums noteikti būs jauna iedvesma turpināt iesākto virzienu darbā ar jaunatni.
– Ir patiess prieks, saņemot šo apbalvojumu. Mēs gribam, lai jaunieši ir aktīvi (patiesi, viņi tādi arī ir), un cenšamies darīt visu, lai viņiem būtu iespējas darboties. Vienmēr ir ļoti patīkami, ka darbs tiek novērtēts. Nominācijā "Labākais starts" pašvaldība tika vērtēta pēc administratīvi teritoriālās reformas, jo mums pievienojās Lubāna, Cesvaine un Ērgļi. Arī ministrija to uzsver, ka praktiski visas pašvaldības ir starta pozīcijā. Sistēma ir jāveido no jauna. Man gribētos teikt, ka tas ir restarts. Sistēma, kas jau iepriekš ir bijusi izveidota un labi darbojusies, pievienojot un strukturāli sakārtojot lietas, lai augtu kvalitāte un varētu iet uz vienotu mērķi – nodrošināt pakalpojumu visiem jauniešiem kvalitatīvā apmērā, – stāsta Inga Strazdiņa, Madonas novada pašvaldības vecākā speciāliste jaunatnes un ģimenes politikas jomā. – Jūnija sākumā Madonas novadā viesojās Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Jaunatnes padomes pārstāvji. Viņi dodas vizītēs uz pašvaldībām, lai izvērtētu sistēmu, sniegtu ieteikumus, norādītu uz uzlabojumiem. Tikām pamanīti un novērtēta mūsu sistēma tieši tāda, kāda tā ir izveidota pēdējo divu gadu laikā. Viss, kas ir izdarīts iepriekš, ir liels palīgs tam, lai šobrīd būtu tur, kur esam. Priecē, ka ir darbinieki, kuri strādā no sirds, un jaunieši, kuri vēlas līdzdarboties. Tāpat liels atbalsts ir no citām iestādēm. Šis viss ir komandas darbs. Ja strādā komanda, tiek sasniegti rezultāti. Lielu atbalstu sniedz novada pašvaldība. Ja visos līmeņos cilvēki ir ieinteresēti kaut ko darīt, tad process notiek veiksmīgi un ir rezultāts. Šis patiesi bija patīkams notikums, un turpināsim izvirzīt mērķus un tos sasniegt. Uzlabojumi nepieciešami vienmēr, ir lietas, kas vēl ir jāsakārto, jāiesaista vairāk jauniešu, telpas jāpadara vēl pieejamākas visiem un lai visur pakalpojums tiktu nodrošināts. Darba ir daudz. Esam pateicīgi par to, kas jau ir, bet ir jādodas uz priekšu un jāturpina darīt.
13.12.2022.