Ļaudonas pagastā jau daudzus gadus Ziemassvētku un Jaungada noskaņās tiek iedegta galvenā egle, bet pirms gada tā pirmoreiz tika izvēlēta parkā blakus estrādei.
Šo tradīciju iedibināja Anna Anita Amata, kas tolaik veica Ļaudonas kultūras nama vadītājas pienākumus (uz noteiktu laiku). Pie tam pagasta galvenajai eglei blakus ģimenes ar bērniem izpušķoja arī citas.
Šī tradīcija, kā sarunā atklāja Signe Prušakeviča, kas pēc garāka atvaļinājuma atkal ir Ļaudonas kultūras nama vadītāja un ir pagasta kultūras dvēsele, tiks turpināta arī šogad, jo tā patiešām esot ļoti laba ideja, it īpaši ņemot vērā, ka pēc Ļaudonas kultūras nama rekonstrukcijas iestādītā egle vēl tikai aug un ir par mazu, lai tajā iedegtu lampiņu virtenes. Turklāt parks blakus estrādei ir ļoti izdevīga vieta pagasta iedzīvotājiem abos Aiviekstes krastos, jo izgaismotās egles var aplūkot gan pastaigājoties, gan braucot pa ceļu – tās ir labi pamanāmas jau no tāluma.
– Uz Ļaudonas pagasta galvenās egles iedegšanu Ļaudonas Sajūtu parkā aicinām 16. decembrī. Tās lampiņu gaismās baudīsim piparkūkas un siltu tēju, bet pirms tam pulksten 17 Ļaudonas kultūras namā tiks demonstrēta Ziemassvētku piedzīvojumu filma visai ģimenei – „Circenīša Ziemassvētki" (ieeja bez maksas), lai pēc tam visi tiktos galvenās egles iedegšanas pasākumā, – vēstīja Signe Prušakeviča.
7.12.2022.