Šosvētdien jau daudzās mājās adventa vainagā iemirdzēsies pirmā svecīte. Ziemassvētku gaidīšanas laiks SIA "Ādere A" ziedu salona vadītājai Agritai Aivarei saistās ar gaismas gaidīšanu un cerībām, protams, ar adventa vainagu un kompozīciju darināšanu.
Šogad uzņēmuma SIA "Ādere A" 30. darba gadā devāmies smelties idejas pie floristes Agritas Aivares, kurai vienmēr, adventa laikam sākoties, ir gan klasisko, gan oriģinālo vainagu piedāvājums.
Agrita atklāj, ka ar floristiku nodarbojas 28 gadus un katrā vainagā iegulda daļu savu izjūtu un izdomas. Viņa atzīst: – Joprojām modē ir zaļie vainadziņi, kas man saistās ar gadu. Pašai šogad roka stiepjas pēc bēšīgajiem un silti brūnajiem krāsu toņiem. Tad ir tā saucamais boho stils, kur savieno it kā nesavienojamas lietas, kas rada pārsteiguma momentu. Tas ritenis jau ir izdomāts, un neko jaunu nevar izgudrot, bet var izlaist caur sevi, un tad sanāk mazliet citādāk. Katru gadu darinām adventa vainagus, tikai šoreiz – mazāk nekā kādreiz, arī cenas katram sīkumam ir augstākas, pat noskaņojums ir pavisam savādāks. Lai arī uzkritis sniegs, radot ziemas noskaņu, ir vēlme pēc globālākām vērtībām – miera, cerības, ka būs labāk. Šogad ir pavisam citas izjūtas – neziņa par rītdienu, arī domas, kā klāsies uzņēmumam, kā izdzīvosim, ja būs nepārdomāti valdības lēmumi, arī kāda būs ekonomiskā situācija mūsu valstī. Politiķi domā par to, kā uzvarēt vēlēšanās, valstsvīri – par valsts nākotni. Arī mūsu uzņēmuma pakalpojumi ir tādi, no kuriem saspringtā situācijā cilvēki var atteikties, jo prioritāte ir ēdiens un siltums. Ja zinātu, cik ilgi tā būs, varētu iespringt, savākties un gaidīt, ka nākamgad būs labāk. Taču trauksme, neziņa atsaucas gan savstarpējās attiecībās, gan paradumos, ko atstāja kovids, kad dzīvojām, izmantojot jaunās tehnoloģijas. Taču ikvienam gribas svētkus, īpaši Ziemassvētkus, kaut arī ne tik spožus. Tas tomēr ir jūtams, ka pieprasījums ir mazāks. Arī pašvaldībām naudas ir mazāk un svētkus var organizēt daudz pieticīgāk. Šogad daudzās mājās adventa vainagus vai kompozīcijas gatavos paši, izmantojot priežu vai egļu zarus, sūnas, dabā savāktos materiālus, iegādājoties veikalā vien sveces. Tas ir tikai apsveicami, ka mājās spējam radīt noskaņu, un neviens cits jau to neradīs. Kopā ģimenes lokā arī mēs apsēžamies pie zaļā vainaga, iededzot sveces, izvērtējam to, kas ir bijis labs, kas ar mums notiek, kā labāk kopā pavadīt šo laiku. Kļūst gan siltāk, gan gaišāk, gan cerīgāk.
Agrita Aivare, vērtējot piedāvājumu tirgū, dalās vērojumā par to, ka profesionālajā jomā līmenis krītas: – No profesionālā viedokļa raugoties, īstas floristikas paliek mazāk, un tas satrauc. Protams, katram cilvēkam ir savas idejas un katrs kaut ko īsteno.
25.11.2022.