– Kādas ir jūsu domas par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta regulāri veiktajām trauksmes sirēnu pārbaudēm? – vakar, kad pārbaude notika kārtējo reizi, jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Ausma no Atašienes: – Tas ir labi, ka tās tiek pārbaudītas, bet pati, kā tās skan, gan neesmu dzirdējusi. Varbūt tā ir tāpēc, ka dzīvoju Jēkabpils pusē. Taču par to, ka trauksmes sirēnas atkal tiks pārbaudītas, zināju, jo par to ziņoja radio un televīzija. Būtu labi, ja šādos gadījumos tiktu izsūtītas īsziņas, jo tad tās sasniegtu lielāko daļu.
Mārīte no Lazdonas: – Šodien trauksmes sirēna Madonā bija labi dzirdama. To, ka tās tiks pārbaudītas, zināju jau vakar. Arī mazmeita šodien, tās izdzirdot, jautāja, kāpēc tās skan. Būtu labi, ja reāla apdraudējuma gadījumā katram tiktu sūtītas īsziņas. Vienreiz tādu informatīvā nolūkā esmu jau saņēmusi.
Anna no Bērzaunes pagasta: – Ir ļoti svarīgi veikt trauksmes sirēnu pārbaudi. To izmantošana ir pat svarīgāka nekā īsziņu sūtīšana, jo, ja, teiksim, sākas karadarbība, mobilie sakari var nedarboties, un daudziem cilvēkiem arī nav to moderno telefonu.
Barkavietis Vitolds: – Trauksmes sirēnas it kā ir arī pie mums Barkavā uz kādas garāžas jumta, bet neko jau nedzird. Domāju, ka labākais veids, kā ārkārtas situācijā informēt iedzīvotājus, ir katram uz mobilo telefonu nosūtīt īsziņu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
23.11.2022.