OŠUPES pagastā valsts svētku laikā norisinās visdažādākie pasākumi. Viens no tiem bija Lāčplēša dienas atceres pasākums, bet tagad iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties fotoakcijā par godu Latvijas dzimšanas dienai.
– 11. novembrī dedzām svecītes, lai savās sirdīs pieminētu mūsu tautas varoņus, kas cīnījās par brīvību. Šoreiz sieviešu apvienība „Lavanda" aicināja pagasta iedzīvotājus svecītes nolikt pie vecās Gotlība skolas. Mums nav sava pieminekļa vai varoņu piemiņas vietas, kur gaismiņas degt, bet vecās skolas vieta saista ar senatnes elpu un to, ka šeit mācījies ne viens vien savas tautas patriots, karavīrs. Dāmas atnācējus cienāja ar ābolmaizi, kas cepta no skolas dārza āboliem, un siltu tēju. Mazliet pakavējāmies sarunās, ieklausījāmies patriotiskās dziesmās, – atceras Dace Kalniņa, multifunkcionālā centra „13. km" vadītāja. – Savukārt šonedēļ aicinām iedzīvotājus iesaistīties fotoakcijā. Ideja ir vienkārša – apkopot svētku laika foto, lai tos saglabātu mūsu pašu vēsturei. Savulaik bija akcija „Viena diena Latvijā", kad iedzīvotāji fotografēja visu, ko vien sirds kāroja. Pēc gadiem tā ir milzīga vērtība. Lai cilvēkiem būtu lielāka motivācija, liksim bildes arī uz balsošanu, un pirmās trīs vietas saņems balviņas. Iedzīvotājiem uzdevums pavisam vienkāršs – jāiemūžina pagasts valsts svētku laikā. Bildē var būt redzami cilvēki, mājas, jebkas, kas ir mūsu pagastā. Tās jāsūta uz e-pastu [email protected], minot autoru. Tāpat 17. novembrī pirmo reizi tiks pasniegta Ošupes pagasta gada balva „Gada jaunietis Ošupes pagastā 2022". To vēlamies iedibināt kā skaistu tradīciju, godinot mūsu pagasta aktīvos jauniešus.
15.11.2022.