Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Svētku noskaņa

Redakcija

Autors • 15.11.2022.

Burtu lielums

Vai šajās dienās, kad atzīmējam Lāčplēša dienu un svinam Latvijas dzimšanas dienu, izjūtat svētku noskaņu? – vakar jautājām sastaptajiem iedzīvotājiem.

Lubānietis Jānis: – Svētku noskaņa ir, un arī pasākumi notiek. Tie gan Madonā, gan Lubānā allaž ir līmenī. Ceru, ka tā būs 18. novembrī arī šogad. Jau Lāčplēša dienā Lubānā tika aizdegtas ļoti daudz svecīšu, un bija ļoti daudz cilvēku.

Madoniete Inese: – Aizdedzināt svecītes ir laba tradīcija, un tas rada arī svētku noskaņu. Lāčplēša dienā ļoti skaisti bija Madonā, piemēram, Poruka ielā, kur tika aizdegtas sveces, dega ugunskurs un skanēja patriotiskas dziesmas.

Madoniete Vija: – Madonā tā ir ļoti jauka tradīcija – Lāčplēša dienā aizdegt svecītes, organizēt lāpu gājienus un citus pasākumus. Es gan valsts svētkos galvenokārt skatos tiem veltītos raidījumus.

Vestēniete Marika: – Svētku izjūta, protams, ir, un svētku izjūtu mēģinām radīt arī pagasta iedzīvotājos. Pie laternām izkārām sarkanbaltsarkanos karodziņus, 11. novembra vakarā aizdedzām svecītes divu Lāčplēša ordeņa kavalieru atdusas vietās kapos, tāpat piecu Lāčplēša ordeņa kavalieru piemiņai iestādītajā alejā. Savukārt 18. novembrī būs svētku koncerts, balle, kā arī izgaismosim bijušo skolu – Vestienas muižu.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

15.11.2022

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px