Rudens brīvlaika nedēļā Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas atbalsta biedrība aicināja skolēnus piedalīties Madonas novada pašvaldības nevalstisko organizāciju projektā „Mākslas sanēšana Mārcienā. Tuvumā būt. Tuvu būt. Būt!". Projekta mērķis ir izveidot paliekošu darbu izstādi Mārcienas pansionātam, tādējādi iepriecinot iestādes iemītniekus.
– Nevalstisko organizāciju projektā esam iesaistījušies jau iepriekš. Ir izveidota mākslas skolas atbalsta biedrība, un caur to esam pirms dažiem gadiem piedalījušies vienā projektā. Tas nenotiek bieži, bet palaikam. Zināma pieredze nevalstiskajā sektorā mums jau ir izveidojusies. Šim projektam ir vairākas iedaļas. Mārcienas pagastā dzīvo seniori, kas gaida, ka arī viņus atcerēsies, un dažkārt dienas skrējienā jūtas aizmirsti. Mēs no savas puses gribam izdarīt labāko, ko šobrīd varam, un ar pašu radītajiem darbiem parādīt šiem cilvēkiem, ka domājam par viņiem. Aizbraucot ciemos uz pansionātu, mums radās vairākas idejas, kā šos darbus eksponēt. Ar pansionāta darbinieku palīdzību esam aptaujājuši seniorus par viņu profesijām, hobijiem, kuri ir viņu mīļākie ziedi, par darbavietām, kā arī noskaidrojām, kas aktīvā darba periodā ir padarīts. Arī tad, kad cilvēka darbīgie gadi paiet un pienāk atpūtas laiks, viss līdz tam piedzīvotais nekur nepazūd, bet paliek atmiņu bagāžā. Vadoties pēc tā visa, kopā ar bērniem esam uzsākuši veidot darbus vairākās tehnikās. Pēc tam darbiņi ceļos uz Mārcienas pansionātu, kur tiks atstāti kā paliekoša dāvana. Paralēli tam gleznās tiek attēloti arī ziedi, kas senioriem patīk. Nedēļas garumā mākslas skola ir pārvērtusies par radošo salu, kuru apmeklē ikviens, kam ir vēlme, talants vai kaut mazākais mākslinieka gars. Es publicēju aicinājumu Facebook, aicinot katru, kurš vēlas, uzgleznot savu darbu, un ir liels prieks par to, ka atsaucība ir patiešām liela. Pansionāta darbinieki pēc tam tiks lūgti izvēlēties tās gleznas, kas patīk visvairāk, un arī tās tiks vestas senioriem. Būsim tikai gandarīti, ja pie viņiem aizceļos visi mākslas darbi. Ļoti patīkami, ka vienas nedēļas laikā ir sasniegts tāds rezultāts! – gandarījumu neslēpj Jāņa Simsona mākslas skolas vadītāja Kristīne Šulce.
Trešā daļa, ko ietver piedalīšanās projektā, ir pārsteigums, ko Kristīne Šulce nevēlas atklāt. Viņa vien min, ka šo pārsteigumu saņems ikviens seniors, un tas ietvers arī kopīgu izstādes atklāšanu. Visticamāk, tas notiks Ziemassvētkos, kas ir īstais dāvināšanas un pārsteigumu laiks. Lielākā daļa darbu ir veidoti ar eļļas krāsām, un jāpaiet pietiekami ilgam laikam, līdz tās pilnībā nožūst. Mākslas skolas vadītāja teic, ka gleznas būs gatavas doties pie saviem saimniekiem ap Ziemassvētku laiku.
– Runājot par to, kā kopumā iesācies jaunais mākslas skolas darba gads, jāsaka, ka esam to uzsākuši gana ražīgi. Mums ir sagatavošanas grupa, jauniešu grupa, 25 bērni jau skatās izlaiduma virzienā. Man ir liels prieks, ka brīvdienu nedēļā bērni patiešām nāca uz skolu, lai veidotu darbus, kas bija pilnībā brīvprātīgs lēmums. Tas nekādā mērā netika uzspiests, un bija tik patīkami vērot, ka skolēni glezno nevis tāpēc, ka tas ir obligāti jādara, bet gan tāpēc, ka viņi to vēlas, ka viņiem tas patīk. Tieši tā jau arī būtu jābūt – mākslai ir jāuzlādē cilvēks, jādara viņš laimīgs. Tie bērni, kas nāk uz mākslas skolu, sevi meklē un atrod. Ja arī gadījumā kāds saprot, ka māksla tomēr nav viņa īstais ceļš, pozitīvās izjūtas, ko tā rada, tomēr paliek, – nosaka Kristīne Šulce.
4.11.2022.