Madonas novada pašvaldības veiktajā iepirkumā "Autotran-sporta iegāde operatīvajā līzingā Madonas novada pašvaldības vajadzībām" piegādāti arī divi jauni pasažieru autobusi Iveco Daily ar 19 sēdvietām. Cesvaines un Lubānas apvienības pārvaldēs šie autobusi tiks izmantoti skolēnu un citiem pārvadājumiem pārvalžu vajadzībām.
Arī šajā iepirkuma daļā uzvarētājs bija SIA "Transportent", un kopējā līgumcena par abiem transportlīdzekļiem ir 198 074,51 eiro (ar PVN), slēdzot nomas līgumu uz 51 mēnesi (saskaņā ar informāciju elektronisko iepirkumu sistēmā).
Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēls atklāja, ka autobusi ir nogādāti Cesvaines un Lubānas apvienības pārvaldēs.
– Lubānā bija nepieciešamība šādu autobusu iegādāties, jo tur nebija vispār, Cesvainē bija nepieciešamība to nomainīt. Ja runā par auto iepirkumu, novembra beigās-decembra sākumā vēl pieciem šādiem busiņiem izsludināsim iepirkumu. 2009./2010. gadā iegādātie oranžie busiņi ir jāpamaina, un vietām tāds nepieciešams no jauna, piemēram, Ērgļos. Autotransporta iepirkums iepriekš nesmuki izskanēja, un transportlīdzekļi tika piegādāti visnepiemērotākajā momentā, to esmu dzirdējis ne reizi vien. Bet iepirkums bija ievilcies; un atgādinu, ka tas nebija nekas ekskluzīvs, bet gan mērķtiecīgs darbs pie autoparka nomaiņas, – komentēja Aigars Šķēls.
Lubānas apvienības pārvaldes vadītājs Tālis Salenieks atklāja, ka pirmie skolēnu pārvadājumi ar jauno autobusu uzsākti šajā nedēļā – 31. oktobrī.
– Kamēr vēl bija Meirānu skola, iztikām ar sabiedrisko transportu. Līdzko slēdzām Meirānu skolu, parādījās problēma ar skolēnu nogādāšanu Lubānā. Pirmos gadus mums bija pārvadātājs, to ņēmām kā ārpakalpojumu. Bet palika to bērnu tik maz, ka atteicāmies no tā. Tad bija pāris bērnu no apdzīvotām vietām, autobuss tur īsti neiederējās, 1-2 no vienas vietas un 1-2 no otras vietas, mēģinājām izlīdzēties ar vieglo automašīnu. Pēdējos gados jāteic paldies vecākiem, kuri atbalstīja, ar daļēju pašvaldības līdzfinansējumu atgādāja savus bērnus līdz skolai no lauku teritorijām. Skaidrs, ka autobusa uzturēšana, darba algas nav nekas lēts. Ja būtu, kas sniedz šo pakalpojumu, kaut kādā mērā pakalpojumu ņemt varbūt būtu izdevīgāk. Bet, tā kā Lubānā nav tāda pakalpojuma, paldies Madonas novada pašvaldībai par to, ka palīdzēja un iegādājās, – pauda Tālis Salenieks.
Jautāts, vai ar vienu autobusu šobrīd pietiek, lai pārvadātu visus skolēnus, Lubānas apvienības pārvaldes vadītājs atbildēja apstiprinoši.
– Šobrīd brauc 17 bērnu no Meirānu gala. Pašlaik iekļaujamies. Nereti jau kāda nav, arī bērnudārza bērni mēdz slimot, bet kopumā – jā. Vasaras mēnešos mums vadāja mikroautobuss, kas bija pašvaldībai, bērnudārza bērnus uz bērnudārzu, – viņš piebilda.
Autobuss noderēšot arī citu pašvaldības vajadzību nodrošināšanai, piemēram, pašdarbības kolektīvu braucieniem, ekskursijām.
– Kaut vai lai kolektīvs aizbrauktu uz Madonu, prasīja 200 eiro par autobusu. Jo autobuss jau nestāvēja Lubānā, tādēļ cenā jāierēķina tikšana no Madonas uz Lubānu, atpakaļ, un vēlreiz uz Madonu – faktiski divreiz šis maršruts jāizbrauc, līdz ar to ļoti lielas izmaksas. Kolektīvi būs priecīgi, vienīgi darbdienās tas noslogots bērnu vešanai, bet brīvdienās arī šādiem mērķiem to varēs izmantot, – jaunā autobusa iegādi atzinīgi novērtēja Tālis Salenieks.
Arī Cesvaines apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Špats atzina – jauns ir jauns, nav jāuztraucas par remontiem, bet, ja kas notiek, jaunam transportlīdzeklim ir pieejamākas detaļas. Līdz šim apvienības pārvaldē bijuši četri autobusi – divi lielāki, divi mazāki, no kuriem viens, savu laiku nokalpojušais, arī tikšot nomainīts ar jauniegādāto Iveco Daily.
– Cesvaines vidusskolā aptuveni puse bērnu ir braucēji, otra puse var, tā teikt, izstaigāt kājām. Bērni brauc ne vien no Cesvaines apvienības teritorijas, bet arī no tuvējiem Sarkaņiem, Dzelzavas un pat Gulbenes. Tādēļ skolēnu pārvadājumiem izmantojam sabiedrisko transportu, bet visur jau tas neiet, tādēļ – šie busiņi. Lielo, veco autobusu plānojam nomainīt pret jauno, kas gan ir nedaudz mazāks, bet maršruts tiks saplānots, šobrīd vēl tiek kārtotas nepieciešamās atļaujas. Drīzumā jaunais autobuss varētu uzsākt skolēnu pārvadājumus. Brīžos, kad nebūs jāvadā uz skolu, busiņu noteikti varēs izmantot arī citiem pārvadājumiem, piemēram, koris brauc, pašdarbības kolektīvi, bērni kādās ekskursijās un tamlīdzīgi, – atklāja Vilnis Špats.
2.11.2022.