Rīt, 3. novembrī, Haralda Medņa kultūrizglītības centrā "Dziesmusvētku skola" notiks otrais stāstu un sadziedāšanās vakars.
– Pasākums sāksies pulksten 17.30, lai interesenti var atbraukt arī ar satiksmes autobusu, – vēsta "Dziesmusvētku skolas" vadītāja Santa Jaujeniece. – Muzicēs Madonas kultūras nama koklētāju ansamblis "Rasa" Ineses Ābolas vadībā, ir uzrunāti vairāki kori, un īpašs prieks, ka ar savu stāstu no Ērgļiem atbrauks kordiriģents Jānis Sprancmanis. Es pati pastāstīšu par pirmajiem Vispārējiem Dziesmu svētkiem, bet dalībnieku kopīgu sadziedāšanos vadīs mūzikas skolas skolotājs Artūrs Grandāns.
– Novembris ir valsts svētku mēnesis, 18. novembrī cilvēkos tika aizdegtas daudzas jo daudzas patriotisma liesmas, – turpina Santa Jaujeniece. – Pētot pirmo Vispārējo dziesmu svētku notikumu, redzams, ka tur veidojās aizmetņi, lai vispār rastos latviešu nācija un Latvijas valsts.
Sākoties valsts svētku mēnesim, "Dziesmusvētku skola" ir izrotāta patriotiskiem akcentiem, un 3. novembrī būs silta tēja, pīrāgi, mājīgā atmosfērā, saglabājot kopā dziedāšanas prieku, visiem kopīgi būs iespēja pavakarēt.
Svarīgi, ka cilvēku personīgās atmiņas par Dziesmusvētkiem tiek dokumentētas videoierakstā un ar laiku šīs liecības varēs izmantot videofilmas veidošanai vai atsevišķus fragmentus atskaņot kādā no novada kultūras pasākumiem.
2.11.2022.