MĒTRIENĀ 11. novembrī pulksten 19 pie piemiņas akmens tiks iedegtas svecītes par godu Latvijas brīvības cīnītāju piemiņai.
– Iepriekšējos gados notika lāpu gājiens, taču mums nav vienas konkrētas vietas, no kuras šo gājienu sākt. Kad pastāvēja skola, centāmies doties gājienā no tās pagalma, taču pamazām šī tradīcija apsīka, un intereses par to vairs īsti nav. Šogad tiks iedegtas svecītes pie piemiņas akmens, Mētrienas pagasta pārvaldes vadītāja Ilona Zalāne teiks uzrunu, skanēs kokle, degs ugunskurs, un būs arī iespēja baudīt tēju, lai sasildītos. Plānots, ka no iedegtajām svecītēm varētu veidot latviskos rakstus. Tas nebūs liels pasākums, bet gan tiešām vairāk svinīgs piemiņas, atceres mirklis. Plašāks un izvērstāks būs Latvijas dzimšanas dienai veltītais koncerts, kas notiks 19. novembrī, – stāsta Mētrienas pagasta tautas nama vadītāja Anna Anita Amata.
Viņa norāda, ka pēdējo gadu laikā, kad nācās ievērot noteiktos ierobežojumus, patriotisms daudzos ir sarucis, to ietekmē arī šobrīd visapkārt notiekošais. Piemiņas pasākumu atbalsta pašdarbības kolektīvi, patriotisma audzināšana tiek piekopta bērnudārzā, un iestādes mazie apmeklētāji savas svecītes, visticamāk, pie piemiņas akmens iedegs jau dienas laikā.
– Ja vecākos ir kaut maza patriotisma dzirkstelīte, to sajūt un iemanto arī bērni. Parasti ir tā, ka tie, kas atnāk, sajūt patriotismu sevī un ļauj tam dzimt no jauna. Lai gan patriotisms visvairāk mājo tieši gados vecākos cilvēkos, man gribas ticēt, ka sava Dzimtene un dzimtā vieta, valsts tomēr ir mīļa un dārga katram, – nosaka Mētrienas pagasta tautas nama vadītāja.
Pasākuma laikā tiks lasīta dzeja, skanēs arī lasījumi – atmiņas – no tā laika aculieciniekiem, un ikvienam Brīvības cīņu dalībniekam tiks pateikts paldies par mūsu valsts brīvību.
1.11.2022.