Šajā apkures sezonā lubānieši piedzīvo būtiskas izmaiņas – mainās gan siltumenerģijas tarifs, gan pakalpojuma sniedzējs. Tos pirmo reizi šeit nodrošinās SIA „Madonas siltums".
– Pagaidām viss ir kārtībā, – vaicāts par apkures sezonas sākumu, sacīja Lubānas apvienības pārvaldes vadītājs Tālis Salenieks. – Dzīvojam siltumā, apkure ir sākusies gan iestāžu ēkās, gan daudzdzīvokļu mājās. Jautājums gan ir par to – vai iedzīvotāji, ņemot vērā energoresursu sadārdzinājumu, spēs apmaksāt apkures rēķinus. Jaunais SIA „Madonas siltums" tarifs ir 81,13 eiro par megavatstundu, uz daudzu citu siltumapgādes uzņēmumu fona tas ir viens no zemākajiem valstī. Taču skaidrs, ka, atrēķinot pat valsts atbalstu (pusi no summas, kas pārsniedz 68 eiro), par siltumu šoziem Lubānā būs jāmaksā par kādiem 40 procentiem vairāk nekā iepriekš.
Lubānas apvienības pārvaldes vadītājs pastāstīja, ka apkure tika pieslēgta laikus – objektiem vienā upes krastā nedaudz ātrāk nekā Aiviekstes otrajā pusē, bet tas vairāk skaidrojams ar iedzīvotāju izteikto vēlmi, jo viedokļi, kad uzsākt apkures sezonu, parasti atšķiras. Tie, kas strādā un dienas laikā atrodas darbavietās, par to tā neiestājas, toties ģimenes ar bērniem, tāpat seniori drēgnumu dzīvokļos izjūt visvairāk, līdz ar to ir jārod kompromiss. Iespējams, siltumu mājām varēja pieslēgt arī kādu nedēļu ātrāk, bet šogad rudens ir siltāks nekā iepriekšējos gados. Arī sniega vēl nav bijis. Valsts galvaspilsētā siltumu pieslēdza tikai pagājušajā nedēļā, bet Lubānā raudāšana, kāpēc nav siltuma, sākās jau septembra vidū.
– Galvenais, lai jaunajam pakalpojuma sniedzējam SIA „Madonas siltums", kam šajā apkures sezonā apkalpes zona ir kļuvusi vēl lielāka, pārņemot siltumsaimniecību arī pie mums un Ērgļos, pietiktu kurināmā. Zināmu satraukumu rada kurināmā cenas pieaugums. Ja agrāk šķeldu varēja nopirkt par 12 eiro, tagad tās cena ir trīskāršojusies, – atzina Tālis Salenieks.
Siltumu Lubānā nodrošina divas katlumājas, ko tagad savā pārziņā ir pārņēmis „Madonas siltums". Savulaik bijusi doma siltumsaimniecību sakārtot, izbūvējot vienu katlumāju un ar pārvades līniju savienojot abas upes puses. Bijusi pat iecere būvēt koģenerācijas staciju, bet, kad uzņēmējs uzzinājis, ka pa vidu ir upe, no šāda nodoma augsto izmaksu dēļ esot atteicies.
26.10.2022.