Vakar Madonā, Skolas ielā 8, tika atklāts muzikāli izglītojošs pasākums "Ģitāristu sesija".
Sesija pulcējusi 55 dalībniekus no Liepājas, Bauskas, Jūrmalas, Rīgas un vairākām citām Latvijas vietām. Pateicoties novada pašvaldības atbalstam (pārstāvjiem no Madonas novada sesijas programma ir bez maksas), 39 dalībnieki ieradušies no Madonas un apkārtnes. Jaunākajam dalībniekam ir 9 gadi, vecākajam – 64. Skatot pa mūzikas instrumentu grupām, 35 dalībnieki apgūst akustisko ģitāru, 13 – kokles spēli, 7 – vokālu, un visi skolojas ritma meistarklasē.
Sesijas atklāšana iesākās ar Latvijas himnas nodziedāšanu, pēc tās klātesošos uzrunāja pasākuma organizators Imants Pulkstenis un nodarbību vadītāji. Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas direktors Mārtiņš Bergs izteica pateicību sesijas organizatoram par to, ka sesija aizpilda trūkstošo robu mūzikas skolā un jauniešus skolo ģitāras, etnogrāfiskās kokles un perkusiju spēlē. Šī niša līdz ar to tiek nedaudz aizpildīta.
Imants Pulkstenis savukārt atzina, ka uz sesiju nu jau ierodas pirmo sesijas dalībnieku bērni – pagājuši vairāk nekā 25 gadi (kovida ierobežojumu dēļ divus gadus sesija nenotika) kopš pasākuma norises pirmoreiz. Ir mainījušās paaudzes, bet interese par mūzikas instrumentu apguvi turpinās.
Šodien, 26. oktobrī, sesijas ietvaros esam aicināti uz Riharda Saules tautas dziesmu programmas koncertu, bet 27. oktobrī kinoteātrī
"Vidzeme" notiks sesijas noslēgums un mūziķu Katrīnas Dimantas un Reiņa Briģa koncerts. Vērts būt klāt!
26.10.2022.