Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonas slimnīcā sveic trīs jaunos ārstus

LAURA KOVTUNA

Autors • 18.10.2022.

Madonas slimnīcā sveic trīs jaunos ārstus
Burtu lielums

Aizvadot Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes Rezidentūras studiju fakultātes izlaidumus septembra beigās, Madonas slimnīcā pilntiesīgi tikuši uzņemti jaunie ārsti – traumatologi Andris Levis un Edgars Barlots un ķirurģe Baiba Līcīte.

11. oktobrī jaunos speciālistus sveica Madonas slimnīcas kolektīvs un valdes priekšsēdētāja Līga Šerna, paužot patiesu prieku un gandarījumu, ka jaunie un perspektīvie ārsti turpmāk rūpēsies par Madonas slimnīcas pacientiem un klientiem. Arī izlaiduma dienā no skatuves viņa uzrunājusi daudzos absolventus, aicinot viņus neaizmirst savu dzimto vietu. – Tur viņus noteikti gaida atpakaļ un tic, ka jaunie speciālisti paliks uzticīgi dzimtajai vietai, cer, ka savu profesionālo vidi un dzīvi saistīs arī ar citām Latvijas pilsētām, -aktualitāti pēc jaunajiem speciālistiem reģionos uzsvēra Līga Šerna.
Tā arī Madonas slimnīcas jaunie ārsti Madonas reģionu sauc par savu dzimto, vietējo, un karjeras izvēle tieši Madonas slimnīcā esot saistīta gan ar ģimenes saitēm, gan slimnīcas darba vidi, gan reģiona dzīves ritmu.
Jau iepriekš intervijā laikrakstam "Stars" Andris Levis atklāja, ka viņa vecāki ir saistīti ar medicīnu, ģimene kopīgi saimnieko zemnieku saimniecībā Sarkaņos, tādēļ profesionālā dzīve un brīvā laika intereses savijušās ar šo pusi. Jau studiju laikā uzsācis rezidentūru Madonas slimnīcā, vēl gadu iepriekš strādājis četrās darbavietās – Rīgā, Jelgavā, Jēkabpilī, Madonā. Šobrīd palikusi tikai Madonas slimnīca, jo šeit novērtē gan darba vidi, gan nepieciešamo nodrošinājumu, gan kolēģus, viņu profesionalitāti; turklāt Andris pāri visam ir Madonas patriots.
– Prieks, ka konkrēts dzīves posms ir noslēdzies, rezidentūra ir pabeigta. Protams, vienmēr patīkami saņemt apsveikumus no kolēģiem, ģimenes draugiem. Reālajā dzīvē darbs turpinās, tā kā vairāk nekā gadu Madonā strādāju, ikdienas dzīvē nekas stipri nemainās – tāpat ir pieņemšanas, operācijas, dežūras. Esmu uz palikšanu, jo esmu gan slimnīcas, gan Madonas patriots. Priecājos, ka ir iespēja strādāt gana labā līmenī, spēcīgā kolektīvā un palīdzēt turpināt veidot Madonas slimnīcu kā stabilu, mūsdienīgu, progresīvu ārstniecības iestādi, kur ir iespējams saņemt mūsdienām atbilstošu medicīnisko palīdzību tepat reģionā, – šābrīža izjūtās dalās Andris Levis.

Pacientu novērtējums esot jūtams, tas atspoguļojas arī rindās uz pakalpojumu saņemšanu, neslēpj speciālists, bet mediķi no savas puses darot, cik iespējams, un pat vēl vairāk. – Brauc no visurienes, dažādiem reģioniem šurp operēties un ārstēties. Tā slava Madonas slimnīcas traumatoloģijai ir laba, dakteris Imants Stradiņš savulaik iesāka attīstīt, komanda ir izveidojusies spēcīga, un tā ir laba vide, kur strādāt, – viņš vēsta.
Andris Levis pateicās ģimenei, kolēģiem un draugiem par atbalstu studiju un rezidentūras laikā, uzsverot, ka "par speciālistu izaug, nevis piedzimst".
Arī ķirurģe Baiba Līcīte sadarbību ar Madonas slimnīcu uzsāka kā rezidente.
– Pamatā šos gadus strādāju Rīgā, pēdējo rezidentūras mēnesi pilnu slodzi nostrādāju Madonā, un tagad turpināšu strādāt kā sertificēts ķirurgs Madonas slimnīcā. Esmu no šīs puses, Rīgas steigu gribējās nomainīt pret mierīgāku dzīvi. Kolektīvs ir ārkārtīgi atsaucīgs, nevar, protams, salīdzināt ar lielo slimnīcu, tad iejušanās uzreiz tiešām savādāka, jūties gaidīts savā darbavietā, – vērtē Baiba Līcīte. Savā darba laukā viņa veic vispārējo ķirurģiju un gribētu turpināt attīstīt vairogdziedzera ķirurģiju, laparoskopisko un trūču ķirurģiju Madonā; tā kā Stradiņa slimnīcas krūts vēža centrā strādājusi krūts ķirurģijas jomā – arī to.

Edgars Barlots atzīst, ka savulaik nemaz neplānojis kļūt par mediķi, kaut joma un Madonas slimnīca nav sveša – viņa mamma strādā par vecmāti.
– Sākumā nebiju domājis medicīnā mācīties, uzsāku studijas Rīgas Tehniskajā universitātē. Pārvilināja bijusī klasesbiedrene, jo sāka mācīties medicīnas jomā un pierunāja arī mani uz to pāriet. Pēdējo rezidentūras gadu izgāju Madonā, izjūtas bija pozitīvas, jūtos šai kolektīvā labi. Ar šo slimnīcu, protams, biju iepazinies, mamma strādā šai slimnīcā, tāpēc stipri daudz jau zinu, slimnīca skaista, vieta jauka. Te ir spēcīgi traumatologi, kas mani pievilināja, – atminas Edgars Barlots.
Uzsākot darba cēlienu jau kā pilntiesīgam speciālistam, izjūtas esot tikai tās pozitīvākās. Edgars Barlots norāda: – Noskaņojums, mikroklimats ir labs, kolēģi ir ļoti profesionāli un atsaucīgi. Instrumenti, ekipējums, viss, kas nepieciešams darbam, ir augstā līmenī, varu salīdzināt ar Jēkabpili, Traumatoloģijas slimnīcu Rīgā. Madonā ir ļoti labs līmenis.
Jautāts par savu specializāciju, Edgars pastāsta, ka traumatologiem-ortopēdiem darba lauks esot stipri līdzīgs, varbūt šobrīd nedaudz vairāk sanākot strādāt ar traumām, protams, tiekot arī veikta lielā endoprotezēšana. Tāpat viņš pieņem pacientus poliklīnikā un veic dežūras uzņemšanā.
Kad atzīmēju, ka madonieši noteikti novērtē jauno speciālistu izvēli strādāt tieši Madonā, Edgars Barlots piekrīt – tas esot ļoti svarīgi. Varbūt Madonas slimnīca varētu kļūt par vēl vienu speciālistu bagātāka, šādu iespēju apsverot Edgara sieva, arī mediķe-rezidente.

19.10.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px