Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Bērnu nodaļai dāvina rotaļlietas un spēles

LAURA KOVTUNA

Autors • 18.10.2022.

Bērnu nodaļai dāvina rotaļlietas un spēles
Burtu lielums

Oktobris ar labiem darbiem sasniedzis arī Madonas slimnīcas bērnu nodaļu, kurai Cesvaines vidusskolas 12. klašu skolēni ar audzinātāju Ilzi Plisku pirmdien nogādāja pašu sarūpētās rotaļlietas, puzles un galda spēles.

Kā atzina Madonas slimnīcā, šāds dāvinājums tiek ļoti novērtēts, jo mazajiem pacientiem, kamēr norit atveseļošanās, laiks ar rotaļām paiet ātrāk. Turklāt, tā kā mantiņas biežāk nepieciešams dezinficēt, nekā personīgās mantas mājās, tās ātrāk nolietojas. Dāvinājums no jauna varēs priecēt un nodarbināt slimnīcas mazākos pacientus.
12. klases audzinātāja Ilze Pliska atklāj, ka skolēniem labo darbu veikšana nav nekas svešs. Gadu no gada tie tiek veikti visdažādākie – gan apmeklējot pansionāta iemītniekus, gan rīkojot lapu grābšanas talkas. Šoreiz par mērķi izvēlēta Madonas slimnīcas bērnu nodaļas pacientu iepriecināšana.

– No 3. līdz 7. oktobrim norisinājās Labo darbu nedēļa, bet Madonas bērnu un jauniešu centram no 1. līdz pat 31. oktobrim – iniciatīvu parāde „Laiks labiem darbiem!". Saistībā ar to mums radās ideja par rotaļlietu dāvināšanu Madonas slimnīcas bērnu nodaļai. Mēs iedvesmojamies arī no Mātes Terēzes teiktā: „Ne katrs no mums ir spējīgs darīt lielas lietas, tomēr ikviens no mums var darīt mazas lietas ar lielu mīlestību." Tā kā esam 12. klase, skolēni jau tādi lielāki un daļai no mums jau ir 18 gadu, savā ziņā šī ideja kā atvadas no bērnības, atcerēšanās, kā pašiem bijis, kad kādreiz nācies būt slimnīcā – ka laiks veseļojoties aizrit gana ilgi. Tāpēc ļoti ceram, ka mūsu sagādātās galda spēles un rotaļlietas palīdzēs mazajiem pacientiem ātrāk izveseļoties, kā arī pārciest medicīniskās procedūras, kas dažkārt ir arī sāpīgas, – par labo darbu ideju vēsta Ilze Pliska.
Dāvaniņu sarūpēšanā paldies pienākas gan vecākiem, gan pašiem skolēniem, no kuriem daļa pa vasaru strādājuši un par nopelnīto naudiņu varējuši sagādāt dāvaniņu šai iniciatīvai. Pozitīvi, ka bērni un jaunieši to iemācās jau laikus – ka labais vairo labo.
– Iepriekš bijām Cesvaines novads, kad labos darbus pārsvarā veicām savā teritorijā, bet, esot Madonas novadā, arī labos darbus vēršam plašāk jau jaunajā novadā, – secina Ilze Pliska.

19.10.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px