Ziemas periodā Ērgļu pirmsskolas izglītības iestāde (PII) „Pienenīte" karstā ūdens sagatavošanai izmanto akumulācijas tvertnes ar iebūvētu elektrisko tenu. Karstā ūdens sagatavošanai tehniskajā telpā šobrīd PII „Pienenīte" uzstādīti 500 l un 200 l boileri. Pēc objekta apsekošanas konstatēta neekonomiska pieeja, un, ņemot vērā elektroenerģijas sadārdzinājumu, nepieciešams veikt pārbūvi.
Bērnudārzam siltums uz ēku parasti tiek uzsākts septembra beigās un noslēgts aprīļa vidū vai beigās. Tas sanāk vidēji 7 mēnešu garumā. Parēķinot elektrības izmaksas, siltummaiņa uzstādīšana un siltuma noņemšana no siltumtrases ziemas periodā vairākkārt samazinās elektrības patēriņu.
Pārbūves laikā paredzēts mazo boileru (200 l) demontēt, atstājot lielo karstā ūdens tvertni un veicot pārbūvi. Karstā ūdens siltummaini paredzēts izbūvēt tehniskajā telpā pie sienas. Atsevišķajam apkures lokam ieprojektēts vadības bloks, kas nodrošina temperatūras režīmu, sūkņa un plūsmas vārsta darbību. Izbūvējot siltummaini, karstā ūdens tvertnes elektriskais tens ieslēdzas tikai vasaras un avārijas gadījumā.
20. septembra domes ārkārtas sēdē deputāti vienbalsīgi nolēma piešķirt finansējumu Ērgļu PII „Pienenīte" siltummezgla pārbūvei 3790,51 eiro no 2022. gada nesadalītajiem līdzekļiem, kas ņemti no Ērgļu apvienības pārvaldes 2021. gada atlikuma.
12.10.2022.