Aizvadītajā piektdienā Kusā pie sporta zāles norisinājās tradicionālais rudens tirdziņš. Netrūka gan tirgotgribētāju, gan pircēju.
Kā jau rudenī, visvairāk tika piedāvātas dārza veltes. Bija sīpoli, ķiploki, rudens avenes un kartupeļi, plūmes un āboli, burkāni, tāpat skaisti mārtiņrožu ziedi. Tirgotāji bija sarūpējuši našķus – pašceptu maizīti, mājās sietu sieru un medu. Domājot par gaidāmo ziemu, tirdziņā atrast varēja arī siltus adījumus.
Tirdziņa organizētāja Ina Cimere stāsta: – Šoreiz tirdziņš bija pavisam īss, lai gan tirgotāju netrūka, tomēr savestie gardumi un ražojumi ātri tika izpirkti. Ir liels prieks par atsaucību, vēlmi iegādāties pašu ļaužu audzēto, saražoto. Tā ir vērtība, kvalitāte, un iedzīvotāji to patiesi novērtē. Tāpat priecājos par jaunajiem tirgotājiem, kas paši ir centušies ko radīt, lai iepriecinātu tirgus apmeklētājus. Cieņā šoreiz bija viss, pietrūka maizes, arī dārzeņi tika ātri izpirkti, bet gribētāju netrūka. Tirdziņi tiks organizēti arī turpmāk. Vienmēr prieks satikt jau iepazītos tirgotājus un arī jaunos.
Lai tirdziņš būtu piepildītāks, šogad iedzīvotāji varēja iesaistīties arī mandalas veidošanā.
– Sadarbībā ar Lauteres kultūras nama vadītāju Rudīti Prikuli un Ivetu Kaparkalēju aicinājām cilvēkus atnest dažādas dabas veltes un kopīgi veidot rudens mandalu. Cilvēki bija atsaucīgi, nesa dārzeņus, ziedus un citus dabā atrodamus materiālus, kas pārtapa gleznā un vēl ilgi piesaistīja garāmgājēju skatienus, – pauž Ina Cimere.
5.10.2022.