Pagājušās nedēļas nogalē – 17. un 18. septembrī – sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās Latvijas čempionāta beidzamais – 3. – posms rollerslēpošanā.
Sacentās dalībnieki no Madonas BJSS, Cēsu pilsētas sporta skolas, Siguldas sporta skolas, SS "Arkādija", Krāslavas novada sporta skolas, Gulbenes BJSS/SK "Lejasciems" un citām vietām.
17. septembra lietainajā sestdienā labākos noskaidroja duatlonā (skriešana+rollerslēpošana klasiskajā solī), bet bērniem bija paredzēts skikross. Savukārt svētdien rollerslēpotāju komandu sprints brīvajā stilā jau norisinājās rudenīgos, bet labvēlīgos laikapstākļos. Katrā komandā – divi dalībnieki, kas katrs uz maiņām sprinta apli veica trīs reizes.
Rollerslēpošanā uzvaru pārliecinoši izcīnīja madonietis Niks Saulītis, aiz sevis atstājot rīdzinieku Aleksandru Ļūļi un Ivo Cauni no Cēsīm. Sievietēm nebija sportistu pieaugušo grupā, bet junioru konkurencē uzvarēja gulbeniete Jolanta Pence, apsteidzot cēsnieci Ievu Vaļsku un Janu Volku no Krāslavas.
Puišiem junioriem 1. un 2. vietā ierindojās Siguldas sporta skolas pārstāvji – Sandijs Suhanovs un Rainers Paeglis, 3. vietā – Edijs Eiduks, 4. vietā – madonietis Gustavs Sināts.
Arī S16 grupā ātrākā uz rollerslēpēm bija Keita Patrīcija Kolna.
V14 grupā madonietis Ginters Bērziņš spraigā cīņā par uzvaru apsteidza rīdzinieku Valtu Skujiņu. S14 grupā rollerslēpošanā uz 1. vietu pakāpās madoniete Lāsma Beķere, bet viņas komandas biedrenes no Madonas BJSS Alise Plāte, Dārta Šķēle, Sabīne Grudule ieņēma attiecīgi 2.-4. vietu.
S12 un V12 grupās, veicot šķēršļu joslu, pārliecinoši pirmie bija cēsnieks Artūrs Zaķis un madoniete Dārta Ruļuka, 2. vietu ieguva Edvards Kramerovskis no Madonas BJSS. Jaunākajā grupā – S10 un V10, kur dalībnieki sacentās skikrosā, uzvaras izcīnīja madonieši Eduards Labucis un Ance Arama, Kalvim Rūdolfam Kupcim – 3. vieta.
18. septembrī komandu sprintā vīriešiem 6×1 km distancē savas spējas vēlreiz apliecināja madonieši Raimo Vīgants un Niks Saulītis, kas šajā disciplīnā uzvarēja arī Pasaules kausa posmā Madonā. Ievērojami tika apsteigta SS "Arkādija" komanda. V20 grupā Madonas BJSS komanda – Silvestrs Švauksts un Gustavs Sināts –
atzina Siguldas sporta skolas komandas – Sandija Suhanova un Rainera Paegļa – pārākumu un ierindojās otrajā vietā.
V18 grupā zelta medaļas izcīnīja Madonas BJSS komanda – Rainers Upenieks un Bruno Bīrītis, bet S18 grupā pie Latvijas čempionāta sudraba medaļām komandu sprintā tika Linda Kaparkalēja un Madara Veckalniņa, kas bija otra ātrākā komanda aiz cēsniecēm Esteres Volfas un Elzas Bleideles. Arī trešajā vietā – Madonas BJSS komanda – Lauma Vīgante un Keita Patrīcija Kolna.
V16 grupā Madonas puišu komandai – Kasparam Krūmiņam un Ernestam Plotkam – izdevās izcīnīt 4. vietu ļoti sīvā 16 komandu konkurencē. Tāpat arī šīs vecuma grupas meitenēm – Undīnei Lūsei un Ancei Upeniecei – 4. vieta.
V14 grupā uzvaru svinēja Ginters Bērziņš un Valts Vuškāns, kas bija ātrākie 14 komandu konkurencē. Savukārt S14 grupā visu goda pjedestālu aizņēma Madonas BJSS komandas. Uzvarēja Sabīne Grudule un Alise Plāte, 2. vietā –
Lāsma Marta Beķere un Dārta Šķēle, 3. vietā – Keita Elizabete Ozoliņa un Kerija Krēmere.
V12 grupā otro vietu starp 10 komandām izcīnīja Madonas BJSS 1. komanda – Maksims Ščitovs un Edvards Kramerovskis. S12 grupas meitenēm – Meldrai Indriksonei un Dārtai Ruļukai – 4. vieta starp 11 komandām. V10 grupā 1. vietā – madonieši Edvards Labucis un Rojs Strods, 2. vietā – Kalvis Rūdolfs Kupcis un Kārlis Laimonis Gipslis. S10 grupā Madonas BJSS 1. komandas meitenes – Agate Pavāre un Ance Arama – izcīnīja otro vietu.
Ar visiem rezultātiem var iepazīties vietnē www.smeceressils.lv.
21.09.2022.