Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Veiksmīgai dzīvei — augstākā izglītība

Redakcija

Autors • 16.07.2008.

Burtu lielums

Vidusskolu absolventiem šis ir grūts laiks, jo ne visi zina, kur turpinās studijas. Vairākās Latvijas augstskolās jau ir iespējams iesniegt dokumentus. Arī Madonā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas (RPIVA) filiālē otrdien bez maksas varēja pieteikties studijām.

Madonas filiāles vadītājs Guntars Paeglis informē: – Šī iespēja bija tikai RPIVA studēt gribētājiem, jo Rēzeknes Augstskolā iestāties varēs tikai ar 4. augustu. Absolventu aktivitāti vairāk var izjust augustā, jo tad viņi ir atpūtušies un saņēmuši centralizēto eksāmenu rezultātus. Domāju, ka arī ap to laiku liela daļa jauniešu ir izvēlējušies, kādu programmu studēt. Esmu patīkami pārsteigts par jauniešu aktivitāti, iesniedzot dokumentus 15. jūlijā. Manuprāt, 10 gadu laikā, kopš Madonā ir šī filiāle, nav bijis tik daudz pieteikumu. Dienas laikā uz filiāli atnāca 17 cilvēku. Visvairāk pieteikumu tika saņemts uz pedagoģijas un ekonomikas studijām. Iespējams, ka šogad izdosies nokomplektēt pedagoģijas kursu, jo pēdējos gados tas Madonā nav izdevies.

Lielu daļu studentu no mācībām attur finansiālais stāvoklis, nepietiekami transporta sakari un nevēlēšanās atrasties tālu no mājām.

– Studentiem ir grūti izbraukāt uz citām filiālēm, tāpēc bieži vien viņi atsakās no studijām. RPIVA Madonas filiālē mēs cenšamies izveidot grupas, lai studēt gribētāji to varētu darīt uz vietas un līdz ar to netiktu tērēts lieks laiks un finanses. Sākot ar pagājušo gadu, studentiem tika maksātas arī stipendijas. Madonas augstākās izglītības centra pamatprincips ir izveidot sistēmu, kurā ir iespējams mācīties caur internetu jebkurā augstskolā, uz to nemaz nebraucot. Daudz ir studentu, kuriem ir ģimenes. Katra lieka stunda ceļā uz augstskolu ir atņemts laiks ģimenei.

Piemēram, tagad degvielas cenas ir augstas, arī sabiedriskā transportlīdzekļa biļešu cenas ir paaugstinātas, cilvēkiem kļūst arvien grūtāk mācīties. Uzskatu, ka ir vērts stāties Madonas filiālē, jo tur piedāvātās programmas dod plašas iespējas darba tirgū. Ar studentiem strādā atsaucīgi pasniedzēji, kas, ja ir kādas neskaidrības, neatsaka savu palīdzību. Pašlaik ir jāmācās, jo augstākā izglītība vienmēr noderēs labākā darbā un studiju maksa ar katru gadu pieaug. Jāstudē, kamēr to vēl var atļauties. Protams, ir cilvēki, kuriem nauda nebūs šķērslis un kuri tāpat studēs. Galvenais ir motivācija un vēlme mācīties, tad pārējais pats notiks, – uzskata Guntars Paeglis.

Autore: AGRITA NUSBAUMA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px