24. septembrī Madonas Saieta laukumā norisināsies tradicionālais Rudens gadatirgus. – Vai jūs apmeklēsit daudzu gadu laikā iecienītos Kartupeļu svētkus? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Raja no Kusas: – Pērn nesanāca aiziet, bet tā eju katru gadu. Zinu, ka Kartupeļu svētki Madonā notiek septembra pēdējā sestdienā, līdz ar to viegli iegaumēt. Arī šogad tos apmeklēšu. Droši vien nopirkšu nedaudz kartupeļu, kā arī kabačus, gurķus un citas rudens veltes. Tad jau redzēs, kas tirgū būs.
Mārcēniete Vizma: – Kartupeļu svētki Madonā ir laba tradīcija. Esmu pāris reižu apmeklējusi, bet tas bija pirms kovida pandēmijas. Arī šogad vismaz pagaidām uz tiem doties neplānoju. Man tas nav arī tik aktuāli, jo daudz ko paši izaudzējam, bet ja vajag – arī nopērkam.
Silvija no Jēkabpils: – Par Kartupeļu svētkiem Madonā esmu dzirdējusi, bet tos neapmeklēju, jo tomēr gabaliņš ir jābrauc. Turklāt kartupeļus, burkānus, citus dārzeņus savām vajadzībām izaudzējam paši. Sanāk lētāk un arī veselīgāk.
Valentīna no Mārcienas pagasta: – Vai šogad notiks Kartupeļu svētki, nezinu, bet parasti tos apmeklēju. Tie patīk kā tradīcija, un arī izvēle ir diezgan plaša, ņemot vērā mūsu novada mērogus. Aktuāli ir arī iegādāties ziemai kartupeļus, sīpolus, ķiplokus un citus dārzeņus.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
14.09.2022.