Lai gan izlaidumu laiks rajona skolās virmoja Jāņu laikā, tikai ar rītdienu, 18. jūliju, vidusskolu absolventi saņems centralizēto eksāmenu sertifikātus, lai tālāk varētu stāties augstākajās mācību iestādēs.
Lielākajā daļā Latvijas augstskolu uzņemšana sāksies ar 21. jūliju, bet patīkami, ka līdzās abiturientiem, kam iestājeksāmeni vēl jākārto, ir tādi, kas augstskolā jau uzņemti. Madonas Valsts ģimnāzijas absolvents Artūrs Gruduls pēc labiem rezultātiem starptautiskajā bioloģijas olimpiādē uzņemts Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē. Bez tam Artūru iepriecinājusi vēl kāda vēsts – viņam piešķirta Vītola fonda stipendija Ls 1300 apmērā. Sākot ar septembri, 10 mēnešus Artūrs saņems 130 latu ik mēnesi.
Stipendija kā atspaids
– Stipendija ir liels atspaids un atvieglojums, – komentē Artūrs Gruduls. – Droši vien dzīvošu kopmītnēs, jo gribu izjust studentu dzīvi.
Tā kā Artūra sekmes vienmēr bijušas spožas, viņš ģimnāzista gados saņēmis vēl kādu stipendiju.
– 10. klasē man piešķīra „Maxima" (lielākais tirdzniecības tīkls Baltijā. – Aut.) stipendiju, – atceras talantīgais jaunietis. – Brīvajos brīžos uzspēlēju ģitāru, akordeonu, un ģitāru varēju iegādāties, pateicoties Madonas pilsētas domes piešķirtajai naudas balvai par labām sekmēm un piedalīšanos olimpiādēs.
Kā vienu no grūtākajiem pārbaudījumiem Artūrs atceras dalību starptautiskajā olimpiādē Argentīnā. Nākamajā gadā starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Kanādā esot bijis jau daudz vieglāk.
– Studenti olimpiādēs nepiedalās, – par nākotni aizdomājas puisis. – Taču pastāv apmaiņas programmas, kas mani interesē. Ārzemēs šādas programmas ietvaros labprāt pamācītos, bet augstskolu gribu pabeigt Latvijā. Tāpat Latvijā vēlos strādāt, gribu pievērsties zinātnei.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 17.07.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no arhīva