Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Regulators lems par siltumtarifu Madonā

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 06.09.2022.

Regulators lems par siltumtarifu Madonā
Burtu lielums

Šodien, 7. septembrī, Rīgā notiks Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulators) padomes sēde.

Tajā tiks izskatīti 12 jautājumi, galvenokārt lemjot par iesniegtajiem jaunajiem siltumtarifu projektiem, tostarp arī par SIA „Madonas siltums" noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu.
Padomes sēde notiks attālināti, un tajā, kā vakar „Staram" apstiprināja SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Ivars Grandāns, ir uzaicināti piedalīties arī uzņēmuma pārstāvji.
– Jaunais tarifs – 81,13 eiro par megavatstundu, ja Regulators to apstiprinās, stāsies spēkā ar šā gada 1. oktobri, – atklāja Ivars Grandāns.
Laikrakstā esam jau informējuši, ka SIA „Madonas siltums" jaunā siltumtarifa projektu vispirms iesniedza 1. augustā – 82,93 eiro par megavatstundu jeb ar 55% pieaugumu. Tad pēc Regulatora norādījuma tas tika precizēts un iesniegts 16. augustā.
Sākotnēji iesniegtais tarifs bija par dažiem eiro lielāks. Pārbaudot precizēto tarifa projektu, Regulators kļūdas nav konstatējis, līdz ar to tas tiek virzīts apstiprināšanai padomes sēdē. Spēkā esošā tarifa izmaiņas ir saistītas ar iepirktā kurināmā cenu izmaiņām.

Salīdzinājumā ar līdz šim spēkā esošo tarifu tas būs par 51% lielāks, bet ar iepriekšējo apkures sezonu, kad par vienu megavatstundu maksājām 50,68 eiro par megavatstundu, – palielinājums būs vēl lielāks (81,13 eiro/MWh).
SPRK vērš uzmanību, ka mājsaimniecību lietotājiem rēķinos ar šā gada 1. oktobri automātiski tiks piemērots valsts noteiktais atbalsts. Tas veidosies 50% apmērā no starpības starp konkrētajā brīdī spēkā esošā siltumenerģijas tarifa un iepriekšējā apkures sezonā valstī noteiktā siltumapgādes tarifa sliekšņa 68 eiro/MWh.
Uz pārējo siltumapgādes uzņēmumu fona plānotais palielinājums Madonā ir viens no mazākajiem valstī. Grūti pat iedomāties, kā ziemā par siltumu spēs samaksāt iedzīvotāji, kuru dzīvesvietās jaunais tarifs ir tuvu 300 eiro par megavatstundu vai pat lielāks, kaut gan jostas būs jāsavelk visiem, jo dārgāks būs ne tikai siltums.
Jaunais tarifs būs spēkā visā SIA „Madonas siltums" apkalpes zonā. Šoziem uzņēmums pirmoreiz siltumu nodrošinās arī Ērgļos un Lubānā.

SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Ivars Grandāns pastāstīja, ka gatavošanās jaunajai apkures sezonai notiek arī šajās apvienībās.
– Ceram, ka viss noritēs veiksmīgi un iedzīvotājiem dzīvokļos nebūs jāsalst, kaut gan ir skaidrs, ka būs jārisina arī tehniskas problēmas un pirmais gads, līdzīgi kā savulaik pārņemot siltumsaimniecību vairākos citos Madonas novada pagastos, būs grūts. Jau tagad, gatavojoties jaunajai apkures sezonai, esam konstatējuši nepilnības, un droši vien apkures sezonā atklāsies jaunas problēmas. Līdz apkures uzsākšanai ir jāsaremontē viens trases posms Ērgļos, kur visas siltumtrases ir sliktā tehniskajā stāvoklī, jo tās ir vecas un nav atjaunotas. Izskatās, ka to remontā būs jāiegulda diezgan lieli līdzekļi. Savukārt Lubānā, kur daļēji trases ir atjaunotas, situācija ir labāka. Katrā ziņā, pārņemot jaunās teritorijas, būs nepieciešams veikt ieguldījumus siltumapgādes tehniskajā nodrošinājumā, – atzīmēja Ivars Grandāns.

7.09.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px