– Vai, jūsuprāt, ņemot vērā energoresursu cenu sadārdzinājumu, ir iespējams kaut ko arī ieekonomēt? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ilona no Madonas: – Es ilgāk vakarā neslēdzu gaismu, televizoru skatos tumsā. Malka man laikus ir sagādāta. Ceru, ka saņemšu arī kādu kompensāciju. Domāju, ka varēs izdzīvot. Pilsētā varbūt varētu ietaupīt uz apgaismojumu – piemēram, viena spuldze deg, otra – nedeg.
Staņislavs no Kalsnavas: – Mēs jau tā taupām. Ko vēl var ietaupīt – pie svecītes sēdēt? Es domāju – tie, kuri taupa, tie taupa, kuri netaupa, tie netaupa. Pilsētā varētu ieekonomēt uz apgaismojumu, bet šķiet, ka maz kam tas interesē. Katrā ziņā tas ir forši, ka gaismas deg, bet vienā otrā reizē, manuprāt, kaut kas nav īsti noregulēts.
Staņislavs no Lazdonas: – Nevar neko ietaupīt. Jau tagad dēls par elektrību maksā. Malka kaut cik ir sagādāta. Varbūt kaut kādu kompensāciju varēs saņemt, lai gan neticu. Bet gan jau izdzīvosim, ja jau pēc kara varējām izdzīvot.
Zita no Madonas: – Domāju, ka personīgi īpaši neko ietaupīt nevar. Apkure ir centralizētā. Kaut ko jau sola kompensēt valsts. Laiks rādīs. Pilsētā gan uz apgaismojuma rēķina varētu ietaupīt. Bet katrā ziņā visvairāk satrauc neziņa.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
un AGRIS VECKALNIŅŠ
6.08.2022.