Cīņu par 3. līgas Vidzemes reģiona čempionu titulu FK "Madona" uzsāka Rīgā, kad mērojās spēkiem ar "Futbola Parks" Academy/LSPA. Šajā spēlē madonieši izcīnīja sezonas lielāko uzvaru, pārspējot mājiniekus ar rezultātu 6 : 1.
24. jūlijā FK "Madona" aizvadīja spēli savu skatītāju priekšā pret FK "Sigulda". Spēles sākumā Madonas komandai piederēja iniciatīva un tika veidoti bīstami momenti, tomēr rezultāts uz tablo palika nemainīgs, vienā no epizodēm FK "Madona" uzbrucējs pat pamanījās aizsist bumbu garām tukšiem vārtiem. Tomēr madonieši spēja iepriecināt sanākušos līdzjutējus, kad pēc lieliskas partnera piespēles soda laukumā Oskars Laucis filigrāni apstrādāja bumbu un raidīja to pretinieku sargātajos vārtos. Pirmā puslaika izskaņā Klāvs Sveķis apzaga pretinieku aizsargu, nonāca vienatnē pret vārtsargu un aukstasinīgi dubultoja madoniešu pārsvaru.
Otrā puslaika sākumā madonieši izskatījās jau paliecināti par uzvaru, un to izmantoja pretinieki, kad vienā no epizodēm pirmais pie atlēkušās bumbas bija pretinieku uzbrucējs un bumbu raidīja FK "Madona" sargātajos vārtos. Tomēr siguldiešu prieki bija neilgi, jo divas minūtes vēlāk vispirms Markuss Stabulnieks guva madoniešu trešos vārtus spēlē, bet pēc tam Atis Pērkons – komandas ceturtos vārtus. Jau spēles izskaņā madonieši guva savus piektos vārtus, kad pirmais pie atlēkušās bumbas vārtu priekšā bija Juris Labutis.
7. augustā Gostiņu stadionā savā starpā tikās FK "Pļaviņas DM" un FK "Madona", lai noskaidrotu Vidzemes reģiona austrumu grupas uzvarētāju. Spēles sākumā abas komandas spēlēja piesardzīgu futbolu, tomēr vienā no epizodēm madoniešu soda laukumā tiesnesis saskatīja noteikumu pārkāpumu pret pretinieku uzbrucēju. Tika nozīmēts vienpadsmit metru soda sitiens uz FK "Madona" vārtiem, bet tas netika realizēts, jo madoniešu vārtsargs Ainārs Jefimovs atvairīja pretinieka raidīto sitienu. Spēles turpinājumā Klāvam Sveķim bija izcila iespēja atklāt spēles rezultātu, nonākot vienatnē ar pretinieku vārtsargu, tomēr Klāvs neizmantoja šo iespēju. Dažas minūtes vēlāk pēc stūra sitiena pie FK "Madona" vārtiem bumba atlēca soda laukuma tuvumā, kur Pļaviņu spēlētājs, sitot to no gaisa, raidīja zem madoniešu sargāto vārtu pārliktņa, atklājot spēles rezultātu. Otrā puslaika sākumā madoniešu spēlētājs Markuss Stabulnieks veica lielisku reidu pretinieku soda laukumā, tomēr viņš tika apturēts ar noteikumu pārkāpumu, un tiesnesis nozīmēja otro soda sitienu šajā spēlē, tikai šajā gadījumā – uz "Pļaviņu" sargātajiem vārtiem. Pats Markuss izvēlējās to izpildīt un bumbu raidīja vārtu tīklā, izlīdzinot spēles rezultātu. Bet Madonas spēlētāju prieki bija neilgi, jo dažas minūtes vēlāk ļoti mazā laika intervālā Pļaviņu spēlētāji divas reizes pārspēja madoniešu vārtsargu, ar ko pietika, lai izcīnītu uzvaru šajā spēlē. Beigu rezultāts uz tablo vēstīja – 3 : 1 FK "Pļaviņas DM" labā.
Pirmajam posmam noslēdzoties, FK "Madona" Vidzemes reģiona austrumu grupā ierindojās otrajā vietā. Uz otro posmu dodas trīs labākās grupas komandas, ņemot līdzi savstarpējo spēļu iegūtos punktus. Otrajā posmā FK "Madona" spēlēs tiekas ar rietumu reģiona trim labākajām komandām, lai noskaidrotu Vidzemes reģiona medaļu sadalījumu.
27. augustā RTU stadionā FK "Madona" uzsāka otro posmu, aizvadot spēli pret "Futbola Parks" Academy/LSPA. Spēles sākums izvērtās ļoti patīkams, jo Klāvs Sveķis divas reizes izrāvās vienatnē pret pretinieku vārtsargu un abas iespējas aukstasinīgi realizēja. Turpinājumā madonieši kontrolēja spēles gaitu, tomēr pretinieki atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Vienā no epizodēm bumba veiksmīgi atlēca pie pretinieku uzbrucēja vārtu priekšā, kas pārspēja madoniešu vārtsargu. Tomēr pirmā puslaika izskaņā Markuss Stabulnieks atjaunoja divu vārtu pārsvaru ar tālsitienu. Otrā puslaika sākumā Jevgēņijs Fiņčuks ar lielisku reidu apspēlēja vairākus pretinieku aizsargus un bumbu ieripināja vārtos, panākot jau trīs vārtu pārsvaru Madonas komandai. Dažas minūtes vēlāk savus otros vārtus spēlē guva Markuss Stabulnieks, kas ar sitienu tuvajā vārtu stūrī pārspēja pretinieku vārtsargu. Jau spēles beigās Romāns Sitiks panāca rezultātu 6 : 1 komandas labā, skaisti pārceļot bumbu pretinieku vārtsargam un gūstot savus pirmos vārtus sezonā.
Kā jau tika ziņots, nākamās trīs spēles FK "Madona" spēlē savu skatītāju priekšā.
3. septembrī madonieši savā laukumā uzņēma komandu "Ogre United".
Sestdien, 10. septembrī, Madonā ieradīsies FK "Lielupe", spēles sākums – pulksten 15, bet nedēļu vēlāk – 17. septembrī pulksten 12 – FK "Madona tiksies ar "Futbola Parks" Academy/LSPA.
Izšķirošajās cīņās par Vidzemes reģiona čempionu titulu FK "Madona" komandai būs ļoti vajadzīgs līdzjutēju atbalsts.
DĀVIDS SILIŅŠ
6.09.2022.