– Vai jums jaunais mācību gads ir aktuāls, un kādas ir jūsu domas par tradīciju 1. septembrī skolotājiem dāvināt ziedus? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Roberts: – Mācību gadam esmu sagatavojies. Pie tam ar nepieciešamo, ieskaitot mācību grāmatas, nodrošina skola. Es mācīšos Madonas pilsētas vidusskolas 8. klasē. Dāvināt ziedus skolotājiem ir laba tradīcija, bet daži to tagad vairs nedara.
Madoniete Inga: – Jaunā mācību gada tuvums vislabāk jūtams 31. augustā un 1. septembrī, kad izvēlas ziedus skolotājiem. Šogad visvairāk pērk puķzirnīšus, tāpat asteres, bet citreiz daudzi arī dālijas. Ziedi 1. septembrī noteikti ir jādāvina, skolotāji ir jāciena un jāgodā, līdzīgi, kā to darījām mēs.
Andris no Lubānas: – Kāda manos gados vairs skola? Uzskatu, ka ziedus var arī nedāvināt. Savulaik pats arī to nedarīju, izņemot tad, kad biju pavisam mazs skolnieciņš. Žēl skolotāju, kuriem ar ziedu klēpjiem pat grūti tikt ārā no skolas. Turklāt mums jau ir tā sacensība, kurš lielāku un dārgāku pušķi pasniegs.
Niklāvs no Stāķiem: – Es mācīšos Stāķu pamatskolas 5. klasē Gulbenes pusē. Arī uz skolu es jau gribu iet. Mēs skolotājiem 1. septembrī, protams, dāvinām ziedus, parasti tos, kas izaudzēti pašu dārzā un kuri katram skolotājam labāk patīk.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
31.08.2022.