Vietējos iedzīvotājus un ciemiņus visu augustu priecē bagātīgi sakuplojušais saulespuķu lauks, te tapusi ne viena vien garāmbraucēja bilde. Savam un apkārtējo priekam, kā arī paužot atbalstu ukraiņiem, saulgriezes sastādījis vestēnietis Druvis Zembahs.
Viņš strādā par ugunsdzēsēju glābēju Madonas daļā, kā arī paralēli iesaistās ģimenes zemnieku saimniecībā „Druvas", pats nodarbojas ar graudkopību, nomājot zemi. Pērn iesētie ziemas kvieši šajā aptuveni 0,7 hektārus lielajā laukā slikti pārziemojuši, tādēļ pavasarī prātojis, ko sēt vietā.
– Labākais variants likās saulespuķes, saistībā ar visu notiekošo Ukrainā. Arī – lai tajā pelēkajā ikdienā ienestu skaistās krāsas. Citviet Latvijā jau pērn bija, paskatījos, ka tik labi izskatās. Nolēmu paeksperimentēt un izdevās pat labāk, nekā bija plānots. Pat nobrīnījos, ka tik skaisti saauga. Pērn arī novēroju, ka cilvēkiem ļoti patika bildēties vasaras kviešos pie Kāla ezera. Saulespuķes arī tāpēc, lai nedaudz uzlabotu Vestienas tēlu, jo vasarā ir tūristu sezona, cilvēku te apgrozās diezgan daudz. Tik daudz iemeslu bija, kāpēc sasēt tieši saulespuķes, – atklāj Druvis Zembahs.
Arī pie mājas iesēts nedaudz saulespuķu, kur, labi samēslotas, tās izziedējušas agrāk. Savukārt saulespuķu lauks, iebraucot Vestienā, izplaucis augusta sākumā, mēneša vidū sasniedzot pilnziedu.
Jautāts, vai arī graudu raža, par spīti neizdīgušajiem ziemājiem, šogad padevusies laba, viņš atzīst – vienmēr varot gribēt labāk, bet kopumā viss labi padevies.
31.08.2022.