Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Ģimeņu centram TuTi” — gads

INESE ELSIŅA

Autors • 30.08.2022.

“Ģimeņu centram TuTi” — gads
Burtu lielums

Biedrībai "Ģimeņu centrs TuTi", kuras speciālisti piedāvā sociālos un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, augustā apritēja gads.

– Izjūtas ir brīnišķīgas, jo augam gan komandas ziņā, gan ar pakalpojumiem un to kvalitāti, – komentē biedrības vadītāja Rita Vecozola.
– Šobrīd īstenojam divus projektus: "Jaunatne.lv" un projektu "Kopā esam stiprāki". Bez tam tikko, pateicoties atbalstītam projektam, mūsu terapeitiem nopirkām ūdens un gaismas galdu, ko novietosim logopēdu un Montesori nodarbību kabinetā. To pēc vajadzības izmantos vairāki terapeiti, bagātinot arī logopēdu un audiologopēdu darbu.

Iesaistīto skaits pavairojas
Vaicāta par komandas sastāvu, vadītāja atbild, ka šobrīd biedrībā ir 33 speciālisti, kas piedāvā alternatīvas metodes, terapijas un nodarbības. Īpaši pieprasītas esot mūzikas un dziedāšanas nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem. – Prieks, ka mūsu komandai pievienojusies skolotāja Solveiga Stafecka, kas to var nodrošināt, – atklāj Rita Vecozola. – Tāpat biedrībai nesen pievienojās ērglēniete Laine Keina. Viņa jau vadīja nodarbības mūsu organizētajās jauniešu dienās.

"Meklē un atrodi sevi"
Biedrība organizēja arī dienas nometni bērniem "Meklē un atrodi sevi", ko daļēji atbalstīja novada pašvaldība un kas notika no 22. līdz 26. augustam. Tajā bija vairākas darbnīcas, tās vadīja pieci skolotāji, piedalījās 18 bērni. Dalībnieki vairāk uzzināja par dabu, kopā ar Danutu Kiopu runāja par dzīvniekiem, bija darbs grupās, improvizācijas teātris Daces Dzilnas vadībā, spēles, rotaļas, pužļu ar Madonas ēkām likšana (paldies Madonas novada bibliotēkai, kas projekta ietvaros iegādājusies spēles, ko arī mēs labprāt izmantojam). Tika otrreiz pārstrādāts papīrs, bērni to mērcēja, mala, veidoja no salvetēm gleznas. Bērnus aizrāva arī "Popiela", ko vadīja Zita Gailīte un Maira Lapa. – Prieks, ka "Ģimeņu centram TuTi" ir pievienojušās audžuģimenes, nometnē piedalījās bērni no trim audžuģimenēm, tāpat bērni no Ļaudonas, Praulienas, Lazdonas un Madonas, – stāsta vadītāja. – Vairāki bērni mūsu dienas nometnē piedalījās atkārtoti, daudzi atzina, ka jau gaida nākamo.
Jautāta par ukraiņu bērniem, Rita Vecozola atbild, ka tie, ar kuriem biedrība sadarbojās, ir aizbraukuši, palikusi ģimene, kas no Dzelzavas pārcēlusies un dzīvo Cesvainē: – Ukraiņu bērni no šīs ģimenes tiks iesaistīti jaunatnes projektā "Kopā esam stiprāki", kas notiks novada vairākās vietās. Pirmā aktivitāte Kraukļu bibliotēkā jau aizvadīta, nākamās būs Cesvainē un Dzelzavā. Tur mēģinām iesaistīt bērnus, kas dzīvo tālāk no Madonas. Prieks, ka jūnijā sekmīgi tika novadīta nometne Ērgļos. Tajā piedalījās 16 bērni, visus, kas vēlējās, pat nevarējām uzņemt.

Aktuāls ir telpu jautājums
– Svarīgi ir tas, ka attīstījies uzvedības analīzes un korekcijas (ABA) reģionālais terapijas kabinets, ko vada terapeite Dženija Aužele, un viņai palīdz jau vairākas asistentes, – norāda Rita Vecozola. – Pakalpojums ir ļoti pieprasīts, mums atkal aktuāls ir telpu jautājums.
Jautāta par Gustavskolu, Rita Vecozola saka: – Gaidām no novada pašvaldības mums pozitīvu lēmumu. Īpašums nav pārdots, tur uz mācībām kādu laiku bija apmetušies zemessargi. Gustavskolas izdemolētās telpas pagājušajā vasarā biedrība sakārtoja, tagad tās varēja izmantot citi. Jāpiebilst, ka Eiropas Sociālajā fondā bija trešais projektu uzsaukums, diemžēl šīs vietas nenokārtotās dokumentācijas dēļ biedrība nespēja realizēt un radīt piecas darbavietas, līdz ar to mēnesī garām palaidām apmēram 6 tūkstošus eiro.

Meklē problēmai risinājumu
Telpu jautājums biedrībai ir ļoti degošs. – Esam ievadījuši sarunas ar Madonas patērētāju biedrības vadītāju Jāni Zaharu, redzēs, kā tas virzīsies, – piebilst Rita Vecozola. – Varbūt kādam no lasītājiem ir ieteikums, jo mēs varētu piedāvāt daudz plašāku pakalpojumu klāstu, diemžēl telpu tam nav. Šobrīd ir sešas subsidētās darbavietas, pie mums līdz nākamā gada aprīlim strādā seši stipendiāti no Nodarbinātības valsts aģentūras. Komandā meklējam arī jaunus kolēģus, projektu rakstītājus, kas ar entuziasmu vēlētos Madonā ko attīstīt iedzīvotāju labā. Platforma ir, telpu problēmu risinām. Mums ir sadarbības līgums ar Madonas slimnīcu, šai kopsadarbībā divi mūsu speciālisti – Inga Ozola un Agita Jurkovska – septembrī beigs apmācības, varēs autiskā spektra diagnostikas – ADOS testu – piedāvāt interesentiem uz vietas. Lai to veiktu, nepieciešams iepirkt aprīkojumu, arī tam meklējam finansējumu. Visiem darbiem man pašai spēku dod jaunu cilvēku iesaistīšanās, tas, ka ģimenes meklē alternatīvus risinājumus savu bērnu attīstībai. Šodien, 31. augustā, piemēram, pie mums ieradīsies jaunās māmiņas ar bērniem, un kopīgi domāsim par dziedāšanas nodarbību uzsākšanu.

31.08.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px