Sakarā ar centralizētās siltumapgādes sistēmas sakārtošanu Lubānā un Ērgļos SIA „Madonas siltums" nepieciešams ņemt aizņēmumu Valsts kasē 173 tūkstošu eiro apmērā, pausts 23. augusta domes ārkārtas sēdē.
Kā skaidroja SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Ivars Grandāns, šā gada apkures sezonā uzņēmumam jāpārņem apkures nodrošināšana Lubānas pilsētā un Ērgļu ciemā.
2021. gada 28. oktobrī Madonas novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu par SIA „Lubānas KP" reorganizācijas sadalīšanas ceļā uzsākšanu un šā gada 18. jūlijā noslēdza reorganizācijas līgumu, attiecīgi SIA „Madonas siltums" no 1. septembra pārņems SIA „Lubānas KP" mantu un saistības, kas attiecas uz Lubānas pilsētas nodrošināšanu ar siltumenerģijas pakalpojumiem. Šā gada 15. februārī pieņemts lēmums arī par siltumapgādes pakalpojumu nodrošināšanu Ērgļu ciemā, ar kuru uzdots SIA „Madonas siltums" veikt visas nepieciešamās darbības, lai ar šā gada 1. jūniju nodrošinātu siltumapgādes pakalpojumu sniegšanu Ērgļu ciemā.
– Līdz šim Lubānā, Aiviekstes labajā krastā, pakalpojumu nodrošināja SIA „Granulu mobilais siltums", kas darbību ir pārtraucis. Katlumājā Ozolu ielā 11a apkures iekārtas piederēja SIA „Granulu mobilais siltums", daļa bija ieķīlātas AS „Altum". Lai nodrošinātu siltumapgādi šajā apkures sezonā, esam vienojušies ar AS „Altum" iegādāties šīs apkures iekārtas. Līgums tika noslēgts šā gada 28. aprīlī par kopējās summas – 46 585 eiro – atmaksu līdz 2023. gada 25. martam. Līdzīga situācija ir Ērgļos. Arī te iekārtas četrās katlumājās būs jāpārņem, tās pieder SIA „Granulu mobilais siltums". SIA „Baltijas vērtētāju grupa DDS" iekārtas novērtējusi par 126 900 eiro. Kopējā summa, lai iekārtas Lubānā un Ērgļos varētu atpirkt, ir 173 485 eiro; uzņēmumam tādas naudas, ko pašiem ieguldīt, nav, – deputātus 23. augusta finanšu un attīstības komitejas sēdē informēja Ivars Grandāns.
Pie esošās situācijas ir daudz izdevīgāk iegādāties lietotās SIA „Granulu mobilais siltums" siltumenerģijas ražošanas iekārtas, kas pēc neliela remonta būs darba kārtībā, nevis iegādāties jaunas iekārtas, ko piegādāt un uzstādīt līdz jaunajai apkures sezonai nebūtu iespējams. SIA „Madonas siltums" rīcībā nav tādu finanšu līdzekļu, lai bez ārējā finansējuma varētu realizēt tāda apjoma projektu.
Deputāts Andrejs Ceļapīters sprieda, ka katrā līgumā ir soda sankciju sadaļa, ja uzņēmums pārtrauc līguma izpildi. Viņš interesējās, vai ir sastādītas kādas soda sankcijas šī uzņēmuma gadījumā, kura darbība jāpārņem „Madonas siltumam". Tāpat viņš pieļāva, ka šobrīd iekārtas varētu tikai iznomāt, lai varētu uzsākt apkures sezonu, taču ar pirkšanu nogaidīt, tā kā drīzumā varētu tikt atvērta pieteikšanās Eiropas struktūrfondu finansējumam siltumapgādes jomā.
Domes priekšsēdētāja vietnieks komunālās saimniecības, teritoriālās pārvaldības un attīstības jautājumos Aigars Šķēls atbildēja, ka uzņēmuma līgums Ērgļos un Lubānā šogad ir beidzies. – Ņemot vērā, kā mums gāja ar apkures nodrošināšanu pagājušajā apkures sezonā, viennozīmīgi sadarbību turpināt ar šo uzņēmumu neuzskatījām par iespējamu. Uzņēmums vairs nevar nodrošināt klientus ar siltumenerģiju, jo faktiski ir bankrotējis. Savukārt katli ir nosacīti jauni. Abās vietās šie katli tika salikti 2018./2019. gadā, tā ka to kalpošanas laiks būs vēl pietiekams, – komentēja Aigars Šķēls.
Deputāti vienbalsīgi nolēma piekrist un sniegt galvojumu SIA „Madonas siltums" ņemtajam ilgtermiņa aizņēmumam Valsts kasē 173 485 eiro apmērā ar atlikto maksājumu 2 gadi, atmaksas termiņu 16 gadu, kā arī aizņēmumam tiek noteikta mainīgā gada procentu likme 0,5 ar gada procentu likmes fiksēšanas periodu ik pēc 6 mēnešiem.
30.08.2022.