Rīt, Ukrainas Neatkarības dienā, aprit tieši pusgads kopš Krievijas karaspēka asiņainā iebrukuma Ukrainā. – Vai sekojat līdzi ziņām par karu Ukrainā, un vai esat piedalījušies kādās akcijās vai aktivitātēs saistībā ar Ukrainu? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Aigars no Madonas: – Jā, protams, sekoju līdzi ziņām televīzijā. Esmu lietas kursā, bet no tā jau nav lielas jēgas. Man šķiet, ka karš Ukrainā vēl ilgi turpināsies. Pats nekādās aktivitātēs neesmu piedalījies, bet uzskatu, ka Latvija daudz palīdz Ukrainai.
Juris no Cesvaines: – Var teikt, ka cītīgi sekoju līdzi tam, kas notiek Ukrainā, no kara pirmajām stundām. Es uzskatu, ka lielāka agresora par Krieviju nav bijis un nebūs. Vācieši šajā ziņā bija humānāki. Un nav vainīgs viens Putins, bet visa krievu tauta. Saka gan, ka zivs pūst no galvas, bet šoreiz ir nedaudz citādāk. Pats aktīvi atbalstu ukraiņus. Piedalījos arī Ukrainas karoga pacelšanas gaismas akcijā pie Cesvaines pils.
Lilita no Madonas: – Šobrīd man ir veselības problēmas, tāpēc mazāk sekoju līdzi ziņām televīzijā. Grūti paredzēt, kad un kā tas viss beigsies. Neesmu arī piedalījusies nekādās aktivitātēs saistībā ar Ukrainu.
Uldis no Mārcienas: – Īpaši nesekoju, bet ziņas paskatos. Nekādās aktivitātēs gan neesmu piedalījies. Kā jau pensionārs.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
un AGRIS VECKALNIŅŠ
24.08.2022.