Bērnība ir mūsu katra visbezrūpīgākais laiks. Esot maziem šķiet, ka nekad nekļūsim pieauguši un dzīvē nesaskarsimies ar ķibelēm un likstām – būt bērnam ir tik labi! Augusta vidū, svinot Bērnības svētkus, Degumniekos tika godināti mazie pagastā un ārpus tā robežām dzīvojošie ķipari.
– Bērnības svētki mūsu pusē ir jau iesakņojušies un kļuvuši par tradīciju. Kad es sāku strādāt Degumniekos, nolēmu atjaunot šādu svētku svinēšanu. Šī ir devītā reize, kopš svinam Bērnības svētkus. Piedāvāju iespēju tos atzīmēt katru gadu un tad, atkarībā no pieteikto bērnu skaita, izlemjam, vai svētki notiks, vai tos atceļ uz nākamo gadu. Ir bijis, kad tikuši pieteikti padsmit bērniņi, citu gadu septiņi, bet šogad bija pieci. Ja tiek pieteikti vismaz pieci bērni, svētki notiek, – pastāsta Degumnieku pagasta tautas nama vadītāja Ilze Melngaile.
Viņa piebilst – ne visi bērni tiek kristīti baznīcā un ne visi vecāki atzīst to, bet Bērnības svētki, kuri tiek organizēti Degumniekos, patiesi ikvienam rada svētku izjūtu.
– Bērni tiek izšūpoti šūpolēs, saņem parakstītu apliecību un, protams, izbauda savu dienu, rotaļājoties, iesaistoties aktivitātēs. Nav tā, ka notiek formāls koncerts – gan visi pieaugušie, gan bērni piedalās aktivitātēs un izpriecājas no sirds. Mēs kārtīgi izdauzāmies! Pasākuma scenāriju vienmēr izdomāju pati, pārģērbjos par kādu tēlu un arī vadu pasākumu – pakalpojumus no malas nepērku. No vecākiem vienmēr saņemu lielu paldies par to, ka šie Bērnības svētki atšķiras no citās vietās rīkotajiem, kas ir ļoti svinīgi un formāli. Man vairāk patīk brīvs stils un tāda pati gaisotne, lai varam atpūsties pēc sajūtām un sirds patikas. Ar šo pašu programmu nedēļas beigās došos vadīt Bērnības svētkus Sarkaņu pagastā, – teic Ilze Melngaile.
Viņa pirms svētkiem vienmēr nosūta bērniem jautājumus, uz kuriem mazie kopā ar vecākiem mēģina rast atbildes. Piemēram, jāpadomā par to, vai ir grūti būt bērnam, vai ir viegli būt pieaugušajam, kas ir visskaistākā krāsa pasaulē un kur dzīvo sapnīši. Visas atbildes Ilze iesaista pasākuma scenārija tapšanā.
– Šoreiz no papīriem veidojām ceļu, jo kāds no bērniem nākotnē vēlas strādāt ar lielu traktoru un remontēt ceļus. Ārstējām trusi, kurš saslima, jo kāds bērniņš vēlas apgūt ārsta profesiju. Bērnības svētkos piedalās ne tikai mūsu pagastā dzīvojošie bērni, bet arī tādi bērniņi, kuri dzīvo Rīgā, Balvos vai jebkurā citā vietā, bet viņu vecāki nāk no Degumniekiem, vai arī joprojām te dzīvo viņu radinieki vai citi ģimenes locekļi. Pēc svētku norises katra ģimenīte savā kompānijā dodas mājās un atzīmē svētkus ģimenes lokā pēc sirds patikas, – saka Degumnieku pagasta tautas nama vadītāja.
24.08.2022.