Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Par pieminekļu demontāžu

Redakcija

Autors • 22.08.2022.

Burtu lielums

Vakar saistībā ar plānoto pieminekļa kompleksa demontāžu Uzvaras parka teritorijā sākās būvlaukuma iekārtošanas darbi. – Vai, jūsuprāt, tas neizraisīs provokācijas, un vai līdzīgi pieminekļi mūsu novadā, kas slavina okupācijas varu, kā, piemēram, piemineklis padomju miličiem, arī ir jādemontē? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Jānis no Madonas: – Ātrāk jau to pieminekli Rīgā vajadzēja demontēt. Bet provokācijas gan var būt – ir daudz krievvalodīgo, kas tur katru gadu 9. maijā gāja un svinēja. Bez šaubām, līdzīgus pieminekļus, kas slavina okupācijas režīmu, vajadzētu likvidēt, tajā skaitā arī mūsu novadā.

Rita no Madonas:
– To jau sen vajadzēja izdarīt. Pieļauju, ka dažādas provokācijas šajā sakarībā var būt. Ceru, ka policija būs līmenī un tiks ar to galā, laikus novērsīs šādas situācijas. Ja šie miliči, piemēram, ir cīnījušies pret nacionālajiem partizāniem, tad piemineklis, tāpat kā daudzi citi, kas slavina padomju armiju, ir jānojauc.

Zanda no Liezēres: – Es tiešām neesmu par to domājusi. Provokācijas varētu būt diezgan noteikti. Manuprāt, pieminekļus novados vajadzētu demontēt pamazām. No otras puses – tā tāpat ir vēsture.

Valda no Aronas pagasta: – To pieminekli sen jau vajadzēja novākt. Par provokācijām grūti spriest. Cilvēki ir ar dažādiem uzskatiem. Visus tos okupāciju slavinošos pieminekļus vajadzētu novākt.

Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE un
AGRIS VECKALNIŅŠ

23.08.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px