Vakar saistībā ar plānoto pieminekļa kompleksa demontāžu Uzvaras parka teritorijā sākās būvlaukuma iekārtošanas darbi. – Vai, jūsuprāt, tas neizraisīs provokācijas, un vai līdzīgi pieminekļi mūsu novadā, kas slavina okupācijas varu, kā, piemēram, piemineklis padomju miličiem, arī ir jādemontē? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Madonas: – Ātrāk jau to pieminekli Rīgā vajadzēja demontēt. Bet provokācijas gan var būt – ir daudz krievvalodīgo, kas tur katru gadu 9. maijā gāja un svinēja. Bez šaubām, līdzīgus pieminekļus, kas slavina okupācijas režīmu, vajadzētu likvidēt, tajā skaitā arī mūsu novadā.
Rita no Madonas: – To jau sen vajadzēja izdarīt. Pieļauju, ka dažādas provokācijas šajā sakarībā var būt. Ceru, ka policija būs līmenī un tiks ar to galā, laikus novērsīs šādas situācijas. Ja šie miliči, piemēram, ir cīnījušies pret nacionālajiem partizāniem, tad piemineklis, tāpat kā daudzi citi, kas slavina padomju armiju, ir jānojauc.
Zanda no Liezēres: – Es tiešām neesmu par to domājusi. Provokācijas varētu būt diezgan noteikti. Manuprāt, pieminekļus novados vajadzētu demontēt pamazām. No otras puses – tā tāpat ir vēsture.
Valda no Aronas pagasta: – To pieminekli sen jau vajadzēja novākt. Par provokācijām grūti spriest. Cilvēki ir ar dažādiem uzskatiem. Visus tos okupāciju slavinošos pieminekļus vajadzētu novākt.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE un
AGRIS VECKALNIŅŠ
23.08.2022.