Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Kādu ūdeni dzeršanai izvēlaties?

Redakcija

Autors • 09.08.2022.

Burtu lielums

Nupat aptaujā noskaidrots, ka aizvien vairāk pieaug krāna ūdens lietotāju skaits. Centralizētās ūdensapgādes sistēmas jeb tā saukto krāna ūdeni dzeršanai lieto 77% Latvijas iedzīvotāju, no tiem 49% respondentu dzeršanai izmanto tikai centralizēto ūdeni, kamēr 28% izvēlas gan krāna ūdeni, gan fasētās pudelēs pildīto ūdeni. – Kādi ir jūsu ūdens lietošanas paradumi? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Sarmīte no Iedzēniem: – Es lietoju krāna ūdeni, pie tam daudz. Tā kvalitāte regulāri tiek pārbaudīta un dzert ūdeni jau ir veselīgi. Turklāt ūdens man garšo labāk nekā limonādes.

Madoniete Zigrīda: – Ūdens Madonā ir labs, tāpēc to dzeru no krāna. Arī ciemiņi bija atbraukuši un dzēra ūdeni no krāna, iepriekš to nenovārot. Teica, ka garšīgs.

Rasma no Ošupes pagasta:
– Es dzeru akas ūdeni, tā ka šai ziņā problēmu nav. Ūdens ir ļoti labs un garšīgs, un akas ūdeni dzeram gadiem ilgi. Galvenais ir ūdeni lietot pietiekamā daudzumā arī tad, ja tas jādzer no krāna.

Ilga no Liezēres:
– Es lietoju parasto krāna ūdeni. Vienīgi pie mums Liezērē tas ir ļoti kaļķains, tāpēc to iepriekš parasti novāru, bet tā droši vien ir problēma, kuru tik viegli nevar novērst. Arī tējkanna ir jāatkaļķo gandrīz vai katru nedēļu. Taču citādi nevarētu teikt, ka ūdens būtu negaršīgs. To nepērku veikalos, jo īsti neuzticos. Bieži jau saka, ka pudelēs fasētais tas pats krāna ūdens vien esot.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ

10.08.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px