Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Atkaltikšanās prieks un sirsnīgas emocijas

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 02.08.2022.

Atkaltikšanās prieks un sirsnīgas emocijas
Burtu lielums

Aizvadītajā sestdienā Jumurdas ezera krastā sabrauca tuvāki un tālāki latvieši, kas savulaik bijuši Gērnsijā, lai baudītu mirkli kopā, gremdētos atmiņās un lieliski pavadītu laiku.

Visas dienas garumā Gērnsijas latvieši baudīja kopābūšanu, iesaistījās dažādās sportiskās aktivitātēs, bet vakarā ciemiņus sagaidīja vokālais ansamblis „Ievziedi" un Andris Baltačs.
– Diena izvērtās emocijām un daudz jaukiem pārsteigumiem piepildīta. Tikšanās prieks, atkalredzēšanās šo dienu padarīja īpašu, sirsnīgu un skaistu, – priecājas pasākuma organizatore Silvija Kukule. – Gaisā virmoja prieks, pozitīvisms un jaukas emocijas. Viens otru nebijām satikuši daudzus gadus. Mums visiem ir kopīgas atmiņas par dabu, par dzīvi Gērnsijā, darbu, pasākumiem, par kopā būšanu tur.
Vakarā pie ugunskura tika sarūpēts vislielākais pārsteigums – akordeona mūzikas pavadībā siltas sarunas par senākiem laikiem un tagadni.
Turpina Silvija: – Ļoti daudzus gadus nebijām tikušies. Ikvienam interesēja, kā iet šobrīd, ar ko nodarbojas. Šīs sarunas par tagadni, par katra ikdienas gaitām no sirds priecēja. To visu paspilgtināja akordeona skaņas, un par to bija parūpējusies Ilga, kas savulaik arī dzīvoja Gērnsijā. Kopā sanācām 36 cilvēki no visas Latvijas. Katram savs stāsts, atmiņas, tas viss tik ļoti vienoja. Tikai tie, kas ir bijuši prom, zina, ka, esot tālumā, vienmēr ilgojamies pēc mājām. Tur iepazītie cilvēki kļūst par draugiem, ar kuriem šo saikni vēlamies saglabāt, lai arī kur ceļi tālāk ved. Ir patiess prieks, ka draudzīgās attiecības saglabājas, ka varam satikties un kopā priecāties. Šāds pasākums tika organizēts pirmo reizi, un tam ieguvām arī krustvecākus – Agitu Opincāni un Andri Baltaci. Esam pārliecināti, ka arī nākamgad tiksimies Jumurdas ezera krastā.

Silvija no sirds priecājas, ka cilvēki, kas bija ieradušies uz pasākumu, domā arī par nākotni, par atkal satikšanos.
– Vispirms ir gandarījums par pasākumu, kas notika sestdien, jo tika saņemts tik daudz jauku vārdu. Ir liels prieks, ka izskanēja vēlēšanās tikties arī nākamgad, un šis pasākums varētu kļūt par lielisku tradīciju. Jau tagad ir zināms, ka pasākums būs un atkal Gērnsijas latvieši tiks aicināti uz kopā sanākšanu. Ceram, ka nākamgad būsim vēl kuplākā pulkā, – pārliecību pauž Silvija Kukule. – Tā kā pie mums sabrauca no dažādām Latvijas vietām, ikviens bija sajūsmināts par skaistajām ainavām gan pa ceļam, gan Jumurdā un Ērgļos. Agita interesanti stāstīja par pagastu, par nozīmīgām vietām un cilvēkiem, par vēsturi. Pasākumu centīsimies ieviest par tradīciju ar pamatīgām saknēm. Tas ir nozīmīgi – būt kopā, dalīties atmiņās un priekā, papildināt savu atmiņu lādīti.

3.08.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px