– Kā vadāt šo vasaru un ar kādām domām sagaidāt rudeni? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Vija no Jaunkalsnavas: – Diemžēl šovasar slimoju, līdz ar to nekādos pasākumos arī neesmu piedalījusies. Par rudeni domas pozitīvas. Arī solītais cenu kāpums īpaši nebaida. Gan jau kaut kā izdzīvosim. Ir pašiem savs dārziņš.
Svetlana no Ļaudonas: – Mums viss jāpakārto saimniecībai, tāpēc īpaši nekur no mājas izrauties nevaram. Šobrīd arī nav īpašas vēlēšanās kaut kurp doties. Darbi nelaiž. Par rudeni pagaidām nekas nav zināms, bet liekas jau, ka būs pagrūti.
Andris no Madonas: – Vasara aizrit darbā. Mazliet atpūta sanāca Madonas pilsētas svētku pasākumos. Bija labas sajūtas. Rudeni, protams, sagaidu ar krāsainām lapām, bet, ja nopietni, domāju, būs smagi.
Einārs no Mētrienas: – Vasara paiet diezgan intensīvi. Viens pasākums nomaina otru. Kā es smejos, ir rudens vājums, ziemas vājums, pavasara vājums, tad vasara, un atkal iestājas rudens vājums. Šovasar pie mums mājās bija keramikas plenērs. Tad plašie Jāņi. Tūlīt pie mums ukrainiete mācīs dziedāt, pēc tam visi kopā dziedās Sāvienas pilskalnā jau šopiektdien. Tad būs cepļa dedzināšana, filmēšanās filmā „Zeme, kura dzied", Papē mācīšu podniecību, jākurina ceplis pie mums „Brīvniekos", ceplis Aizkrauklē. Tad kaut kur novembrī iestāsies rudens vājums. Par rudeni runājot – ceru, ka karš beigsies. Tas ir pats svarīgākais. Pārējais viss ir pakārtots.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE un
AGRIS VECKALNIŅŠ
2.08.2022.